Jelikož je portfolio dostupných krmiv poměrně široké, začněte se seznamem těch, které pustíte do užšího výběru. Dívejte se hlavně po těch, která obsahují čerstvé maso. Přiblížíte se tak přirozené kočičí stravě. A je to právě čerstvé maso, které dělá z dobrého krmiva pochoutku. Sledovat byste měli také vysoký obsah živočišných bílkovin obecně. Ty jsou pro fungování kočičího organismu nejdůležitější a rozhodně byste z nich neměli slevovat.  Naopak obilovin by krmivo pro vašeho miláčka mělo obsahovat co nejméně.
5bec3c03c5890obrazek.png
Pokud máte zvíře, které má citlivější zažívání, potravinovou alergii nebo intoleranci, dejte přednost tzv. grain free krmivům, tedy takovým, která obiloviny neobsahují vůbec. Místo pšenice se do nich přidává například hrášek nebo brambory, u kterých je riziko alergických reakcí daleko nižší.

V rámci kritérií výběru krmiva berte v potaz také např. věk zvířete, zda je kočka kastrovaná, má problémy s močovými cestami nebo je např. mlsná. Lepší výrobci ve svém portfoliu nabízejí krmiva upravená právě podle individuálních potřeb kočky – někde je více proteinů, bylinek, jinde se volí jiný druh masa apod.
5bec3c17847d8obrazek.png

Už máte vybráno? Když najdete svého favorita, je na čase otestovat, jestli to vidí stejně i váš mazlíček. Sežeňte vzorky u různých výrobců a nechte kočku ochutnávat. Pokud se do dobroty pustí hned a nepozorujete u ní žádné obtíže, např. se zažíváním, máte vyhráno. Pokud se kočka na poprvé nové dobroty ani nedotkne, neděste se. Kočky nerady mění své návyky. Změna krmiva, prostředí, to vše pro ně může být stresující a potřebují vaši pomoc, aby novinku zvládly.

„Dávejte kočce nové krmivo postupně a pozorujte ji. Pokud na jiné krmivo nepřecházíte ze zdravotních důvodů, přisypávejte jí nové granule do těch starých. Začněte malým množstvím – až ho kočka zvládne spořádat, poměr nových granulí zvyšte. K plné dávce byste se měli dostat zhruba po 7–10 dnech,“ radí Adéla Palacká, specialistka na výživu zvířat značky Fitmin.

Tip! Obdarujte svou kočku originálním vánočním vzorkem krmiva Fitmin Purity Delicious s věnováním.
O vzorek zdarma si pište zde.

5bed72300dc5dobrazek.png

Více informací o produktech naleznete na FITMIN.CZ

Reklama