5c66a913b52e8obrazek.png
Polévky jsou velmi oblíbené zejména v zimě, je to pravda?
U nás doma jsou polévky oblíbené po celý rok. Ale v zimě úplně nejvíce. Celá moje rodina miluje hlavně vývary a krémové zeleninové polévky. Polévka v chladném počasí zahřeje a příjemně zasytí. Vždycky mám nějakou polévku uvařenou, když jedeme lyžovat. Protože se tak po návratu příjemně zahřejeme.

Jaké děláš v zimě nejraději?
Rychlé krémové zeleninové. Takovou polévku z mražené zeleninové směsi mám hotovou za půl hodiny a všichni si pochutnáme. Navíc naše děti od malička dávají přednost krémovým polévkám, ve kterých snědí i tu zeleninu, kterou běžně moc nevyhledávají.

Jsou podle tebe zimní polévky a letní?
Myslím, že ano. V létě vařím polévky lehčí, méně husté. V zimě naopak syté, výživné a husté polévky. Zeleninové krémy, zahuštěné vývary s masem, luštěninové polévky. Z letních polévek u nás jednoznačně vede bramboračka s houbami.

Jaká je kvalita zeleniny v obchodech v zimním období?
V zimě se bohužel některá zelenina nevyplatí kupovat v obchodech čerstvá. Jednoduše proto, že není její sezona a tak není moc chutná.

V redakci testujeme nové polévkové směsi od značky Bonduelle, máš s nimi nějakou zkušenost?
Mraženou zeleninu Bonduelle používám v kuchyni od té doby, co jsem začala vařit. Mám s ní jen výbornou zkušenost. Nové polévkové směsi mě příjemně překvapily. Protože doteď jsem si je musela připravovat sama. Takže jsem měla v mrazáku otevřené třeba čtyři sáčky s mraženou zeleninou a míchala si ji dohromady. Teď stačí otevřít jeden sáček a z něj uvařit polévku.

Pro naši akci, kde jsme tyto novinky testovali se čtenářkami, jsi připravovala recepty, jsou nové směsi hodně variabilní?
Na jeden sáček mražené polévkové směsi Bonduelle jde vymyslet nekonečně receptů na polévky. Zeleninu můžete nechat vcelku nebo rozmixovat na krémovou polévku, jak vám to vyhovuje a jak máte rádi. Změnou koření a dalších přísad, vytvoříte jednou českou klasiku a jindy ze stejné směsi ostrou exotiku. A to mě baví.

Sama jsi je testovala, jak se ti líbí?
Moc! Ale jak už jsem řekla, já mám celkově zeleninu Bonduelle dlouho v oblibě. Z nových polévkových směsí mě nejvíce baví dýňový mix, protože dýně je u nás hodně oblíbená.5c66a8e5f3a67obrazek.png

Přečtěte si také:

Více na BONDUELLE.CZ

5c6171e05ef79obrazek.png

Reklama