Žárlí na vás váš partner, přestože je velice atraktivní a důvod k žárlení byste spíš měla mít vy? Nechápete, proč vám vyčítá i obyčejnou zdvořilostní konverzaci s postarším kolegou či s náhodným spolucestujícím v autobuse? Vadí mu vaše kamarádky? Za vším stojí nízké sebevědomí. Samozřejmě, že jeho!

Podstatou problému bezdůvodné žárlivosti je z 90 % partnerovo nízké sebevědomí. V žádném případě se však nesmíte podřizovat žárlivcovým náladám a vrtochům. Když nechce, abyste šla večer ke kamarádce na drby, klidně běžte i za cenu toho, že s vámi třeba několik dnů nebude mluvit.

Během toho však jeho sebevědomí posilujte a podporujte ho v jeho koníčcích a aktivitách. Chvalte ho za úspěchy v práci a nechte ho pomáhat v domácnosti s tím, že „jen on dokáže tu žárovku tak skvěle vyměnit“!


Postupem času se z něj pak může stát spokojený, vyrovnaný a pohodový člověk. Pokud však vaše léčba „po dobrém“ nezabírá a vy získáte pocit, že svoje absurdní obvinění dále stupňuje, rozejděte se s ním. Problém totiž není ve vás, ale pouze v něm - a on jiný už nikdy nebude!


Máte zkušenost se žárlivcem? Myslíte si, že ho dokážete změnit? (Chyba lávky!) Jste vy sama žárlivá? Dokážete skousnout partnerovo flirtování?
 

Reklama