Ahoj redakce,
 
dnes jste mě zaujali článkem o molech, a tím jste mě přivedli na myšlenku téma, které by mě dost zajímalo. Nikde to na mě nepráskněte, protože se stydím, za to, co nás potkalo.
Ale k věci, mám 3letou dceru s krásnými dlouhými vlasy a byla na 5 dní na zkoušku v mateřské škole. Doma jsme po pár dnech zjistili, že má plnou hlavu hnid a vší. Nechtěla jsem tomu věřit, protože jsem si myslela, že taková havěť byla již  dávno ze světa vyhubena... Ale jak jsem pak zjistila, je to na více školkách a školách.
 
Docela by mě zajímalo, jak proti tomu bojovat. Jenom zbavit se těch potvůrek trvalo skoro 3 týdny, protože když už se zdálo, že je klid, najednou tam byly nové. Vyzkoušely jsme 3 různé prostředky (prý jsou dnes vši tak odolné, že na ně nic nepůsobí), na jeden měla dcera alergickou reakci, takže jsme ještě týden léčili ekzém.
 
Moc by mě zajímalo, jaký je správný postup při likvidaci těchto potvor. Má jemné vlasy, takže všiváčkem nic nevyčešeme, stříhat ji nechci. Musíme tedy sundavat jednu hnidu po druhé? Může sundaná hnida přežít, nebo umírá? Zabíjí prostředky na vši i hnidy? Nebo po nějaké době mrtvé hnidy odpadnou? No prostě spousta otázek a ani na netu jsem nenašla žádné články, které by mi pomohly.
 
 
Takže pokud byste měli možnost napsat cokoliv o tomto tématu, budu ráda!
 
Děkuji, přeji vám všem krásný den,
 
Vaše věrná čtenářka R.
 

 
Nejdříve se musím omluvit všem, kteří čekají na vyhodnocení mé páteční editorské služby a soutěže. Bez mučení přiznávám, že MS v LH způsobilo, že i sám náčelník nezvládl, co slíbil,. vyhodnocení bude v následující novince.
 
Věrné čtenářce R. vzkazuju, že se nemá za co stydět. Neznám rodiče, jejichž děti by občas něco ze školky nepřitáhli, a pokud vím nejjednodušší, jak celou věc vyřešit,  je jít do lékárny, popsat lékárnici nebo lékárníkovi problém a do druhého dne jsou ty potvory mrtvé, a pokud se to zopakuje ještě párkrát, tak se toho úplně zbavíte. Ty potvory bych nijak nezkoumal :-) Ale tento problém bereme za svůj a někdo z nás o tom napíše seriozní článek.
 
 
A co dnes? Máme tu drobné výhry a tak čekám vaši aktivitu. Posílejte nám do mailu zajímavosti, své příběhy, prosby o radu, nebo jenom málo známé kraviny. Třeba dostanete dáreček.
 
Vše posílejte na email:
 
 
Reklama