Důležité je řídit se radou, že méně je více a rozhodně nevrstvit a nedávat na sebe žádné velké tuny make-upu, řasenky, rtěnky ani dalších produktů. Čím tenčí vrstvu a čím méně toho na sobě budete mít, tím spíše look vydrží a vy se nebudete muset trápit s opravováním a neustálou kontrolou. Samozřejmě jde také o to, zvolit správné produkty a nesázet na to, co jste zvyklá používat v běžné dny.

64ad427b6e21cblobid0.png

Foto: Shutterstock

Make-up
Dávat si make-up na pláž k vodě je možná zbytečné, ale chápeme, že někdo je na to tak zvyklí, že si chce alespoň lehký make-up udělat i tak. Důležité je použít ho pouze minimální množství a ideálně zvolit nějaký lehký BB. Případně použijte pouze korektor na místa, která chcete sjednotit nebo rozjasnit. Obličej bychom si správně měli chránit vysokým faktorem a ať na něj nanesete produkt olejový nebo krémový, je to zkrátka další vrstva, díky které se klasický make-up může drolit nebo dělat fleky, o to víc, když s ním vlezete do vody. Ideální volbou je použití slunečné ochrany, která je zároveň zbarvená a slouží tak jako lehká náhrada make-upu. 

Co se týká konturovacích produktů, bronzerů, tvářenek a rozjasňovačů, doporučujeme použít krémové produkty, nikoliv pudrové a sypké, ty na pleti nic nevydrží. Důležitý je i způsob nanášení, tím by mělo být takzvané vtlačování do pleti, ideálně navlhčenou houbičkou.

Oči
Doporučujeme se vyhnout stínům i linkám, které se lehce rozmazávají, pokud tedy nejsou voděodolné, ale chápeme, že si chcete nanést alespoň řasenku. Dnes je na trhu velké množství voděodolných řasenek, takže věříme, že si každý vybere dle svého gusta.

Rty
Na rty jedině dlouhotrvající tekutou rtěnku, která vydrží vše. Nemusíte se bát jídla ani potápění. Jen se nejspíš nevyhnete otázkám, jak to, že vám ta rtěnka tak dobře drží, a komentářům, jak skvěle vypadáte.

A jak takový make-up odlíčit?
Jedinou opravdu účinnou metodou je použití olejových odličovacích produktů. Těmi krémovými to akorát rozetřete všude okolo, ale rozhodně neodlíčíte, navíc to bude vyžadovat drsné tření pleti, což není zdravé. A pokud u sebe nemáte žádné olejové produkty, použijte klasický olej, nejlépe olivový, ale poslouží i kokosový a v nejhorším i slunečnicový.

64ad40910e9d5obrazek.png
Voděodolný make-up, Estée Lauder, 520 Kč / Extrémně krycí make-up, Dermacol, 316 / Voděodolná tužka, Sephora, 270 Kč / Matná tekutá rtěnka, Maybelline, 219 Kč / Voděodolná řasenka, Max Factor, 173 Kč / Voděodolný fixační pudr, Gosh, 399 Kč 

Foto: Se souhlasem Estée Lauder, Notino, Dermacol, Sephora, Maybelline, Max Factor, Gosh, Fann

Zdroj: autorka článku, elle, activebeauty, byrdie

Čtěte také:

Reklama