Počasí si poslední dobou dělá, co chce, ale teplo nás pořád ještě čeká. Co teplo, občas i tropy. S vyplazeným jazykem se ploužíme po horkem vypálené ulici a sníme o návštěvě mrazíren. Jenže je před námi důležitá schůzka nebo musíme být na 100 % upravené do práce.  A my chceme  vypadat bezvadně, ale naše líčení se horkem naprosto rozteklo.

V horkých letních dnech je nejlepší se líčit velmi jemně, pokud možno vůbec. Jednou z prvních, velmi důležitých věcí, je použití denního krému. Ráno stačí pleť omýt vodu nebo použít lehké tonikum. Pak přichází na řadu krém.V létě s ním musíme skutečně velmi šetřit a minimálně pak 15 minut po jeho nanesení počkat, až se vstřebá do pokožky. Pokud nemáte suchou pleť, zato však máte velké sklony k jejímu maštění, především pak v těchto parnech, je lépe krém zcela vynechat. Pleťové krémy by měly obsahovat UV faktor. Většinou bývají označené jako anti-ageing, tzn. proti stárnutí pokožky, předcházející vzniku vrásek v důsledku slunečního záření. Následuje make-up. Nanesení make-upu je nutné pouze v případě, že máte problematickou pleť s flíčky a silným akné. V případě opálené pleti je naprosto zbytečné. Lehčí než make-up jsou tónovací pleťové krémy, ty se ale spíše hodí pro mladé a nenáročné pleti. Pokud přece jen použijeme make-up, „neplácejte“  velké množství. Make-up nanášejte navlhčenou houbičkou, působí to velmi jemně. Pokud chcete, aby byl make-up trvalý a zůstal déle matný, nanášejte ho pomocí prstů. Vybírejte si vždy odstíny o tón světlejší, než je vaše pleť. Spousta žen dělá chybu v tom, že používá tmavý make-up. Pleť potom vypadá unaveně a staře.

V žádném případě pak nezapomínejte na pudr, který je při letním líčení nejpodstatnější. Není nic horšího než dokonale oblečená dáma s umaštěným, opoceným obličejem a rozteklou rtěnkou. I kdybyste měly sebedokonalejší účes a klobouk, stejně to bude katastrofa. Pudr noste zásadně s sebou v kabelce - pochopitelně pudr kompaktní. Pokud máte potíže se zvolením správného odstínu, zvolte pudr transparentní. Během dne pudr opakovaně nanášejte na místa, kde se potíte nejvíc, aby Vaše tvář vypadala stále upraveně a hlavně matně. Pudr při začátku líčení nanášejte po celé tváři, tedy i na oční víčka a přes obočí. Oční stíny i tužka na obočí budou mnohem lépe držet. Také podoba tvářenky by měla být suchá, nikoli mastná, lépe je použít tónovací perly, nejsou tak výrazné, přitom pleť vypadá přirozeně a rozjasněně.

Používejte výhradně suché stíny, ať už sypké či kompaktní, namísto mastných. Mnohem lépe a déle budou držet, nanesete-li je vtlačováním do pokožky než pouhým „přetřením“. Používejte také raději molitanový a ještě lépe pak latexový aplikátor, štětečkem se stín příliš dobře neuchytí na svém místě. Ten se hodí spíše pro stínování. Barvy? Méně výrazné. Žádoucí jsou odstíny broskvové a hnědé, je dobré barvy vystínovat, jinak se krása oka utápí. Dále není dobré používat třpytky a stíny třpytky obsahující, v horku je máte za chvilku po celém obličeji.

Nakonec rtěnka...
Vzhledem k trendům i praktičnosti namísto klasických rtěnek je lepší použít lesk na rty, ať už barevný, či transparentní. Některé kvalitní tekuté i tuhé balzámy splní tutéž funkci a ještě Vám dokonale pečují o rty. Můžete také do těch průsvitných přidat (přímo na rtech) trošku rtěnky a vytvořit si vlastní odstín. Pod samotný lesk nepatří konturovací tužka - zpravidla se  „rozpije“. Máte-li výrazně barevný lesk nebo „tekutou rtěnku“ a nedokonalý tvar úst, naneste konturovaní tužku, přepudrujte, a až poté aplikujte lesk.

Pokud potřebujete obličej během dne osvěžit, pořiďte si osvěžující sprej, který můžete použít i na nalíčený obličej. A nezapomeňte
, že pokud chcete vypadat opravdu dobře, tak v horkých dnech nepoužívejte nadměrné množství líčidel! Soustřeďte se vždy buď na oči nebo na rty, co se týká výraznosti barev. V létě dávejte také pozor na tuhé či těžké make-upy, jsou na denním slunci velmi vidět! Potřebujete-li skrýt nějaký problémek na Vaší pleti, pak aplikujte pouze na ta místa a rozetřete do ztracena.

Přeji co nejméně nalíčený letní obličej, abyste se ve vedru neroztékaly...

Jak se líčíte v létě?
Používáte make-up?
Řasenku, stíny?
Nebo dáváte přednost nahé pleti?
Už jste se někdy „roztekly“?

Napište!