Těhotenské nevolnosti přicházejí většinou v prvním trimestru, kdy se tělo vyrovnává se velkou hormonální změnou. Tělo nastávající maminky se přizpůsobuje nově vzniklé situaci. Maminku může provázet ranní či celodenní nevolnost, zvracení, různé těhotenské chutě. Projevy těhotenské nevolnosti jsou velmi individuální. V tento okamžik se těhotná žena začne svého lékaře a v blízkém okolí vyptávat, co jí může od nevolnosti pomoci.

Homeopatie nabízí i pro tyto případy šetrné řešení:

  • Jedním ze skvělých průvodců prvními třemi měsíci těhotenství, kdy se těhotná žena necítí zrovna nejlépe, je homeopatický lék Sepia officinalis 15 C. Nevolnost je vyvolaná nejen pachem vařeného jídla, ale i jen pomyšlením na něj. Nevolnost se v klidu zhoršuje a zlepšuje s vydatným pohybem (např. během nebo tancem). Žena má sklony ke smutku, starostem a často bývá rozčilená i z nicotných příčin. Užívá se 3–5× denně po 5 granulích.
  • Dalším homeopatickým pomocníkem je Nux vomica 9 C, kdy je nevolnost horší především ráno a bývá zhoršována vydatným jídlem, kávou, alkoholem či kouřením, nicméně žena má na tyto stimulanty přesto neodolatelnou chuť. Užívá se také 3–5× denně 5 granulí.
  • Pokud má žena nevolnosti zhoršované v přeplněných či vydýchaných místnostech a ulevuje jí pobyt na čerstvém vzduchu, zvolíme lék Pulsatilla 9 C. Taková žena nemá ráda těžká a tučná jídla a nemá téměř vůbec pocit žízně (i v případě zvracení a pocitu suchosti v ústech). Dávkování tohoto léku je opět 3–5× denně 5 granulí.

V případě, že nedochází během léčby nevolnosti k úlevě, je možné po konzultaci s lékařem-homeopatem vybrat intenzivnější homeopatickou léčbu. Pokud jsou však nevolnosti prudké, vyčerpávající a vedou k dehydrataci, je třeba neprodleně kontaktovat lékaře!

A jak dále lze s nevolností bojovat?

  • Po ránu je dobré mít u postele „něco dobrého“, abyste nevstávala s prázdným žaludkem. Nachystejte si tedy na noční stolek piškoty, kousek rohlíku, sušenku apod. a ještě než odhrnete peřinu a vylezete z postele, dejte tělu signál, že je na čase začít nový den. Následně se dobře nasnídejte (mléčné výrobky, cereálie, ovoce - výborný je banán, který vám dodá potřebnou energii).
  • Zásobujte své tělo nejen po ránu, ale po celý den dostatečným množstvím tekutin, nejlépe čisté nesycené vody. Dodržováním pitného režimu se budete cítit více v pohodě.
  • Naučte se dělat si svačinky. Je dobré, abyste stravu přijímali průběžně během celého dne. Rozdělte si jednotlivá jídla na několik částí, jezte minimálně 5x denně.

Přejeme vám radostné čekání na miminko a co nejméně pocitů nevolnosti.

Další informace o homeopatických lécích naleznete na portálu Svět homeopatie.cz.

Srdečně vás také zveme na aktivní seminář pro nastávající maminky: „Homeopatie po porodu a v šestinedělí“, který se bude konat v sobotu 27.4.2019 9:30-12:00 hod.

Více informací naleznete ZDE.

Reklama