Suché vlasy jsou důsledkem vnitřních faktorů – nedostatkem lipidů, které způsobují absenci mezibuněčného cementu, tudíž vlasy nejsou chráněny před okolními vlivy a dochází ke ztrátě vody vedoucí k dehydrataci vlasů. Suché vlasy mohou být i výsledkem vnějších vlivů, jako je slunce, vítr, časté barvení a náročný vlasový styling v podobě žehlení vlasů či vysoušení při vysokých teplotách. Proto by přípravky na suché vlasy a vlasovou pokožku měly obsahovat takové látky, které vlasy dokáží vyživit a zrevitalizovat.
5afaa79741e49obrazek.png

Kartáčování je základ

Než se pustíte do výběru vhodné péče pro vaši suchou vlasovou pokožku a suché vlasy, zamyslete se, jestli si vlasy pravidelně kartáčujete. Kartáčování je totiž prvním a nezbytným krokem pro krásné a zdravé vlasy. Odstraňuje odumřelé vlasy, aby mohly vyrůstat nové, zvyšuje objem a aktivuje mikrooběh ve vlasové pokožce, která je klíčová pro výživu vlasů. Volte ale raději kartáče z přírodních materiálů, které nebudou vaši vlasovou pokožku dráždit.
5afaa7dc6349cobrazek.png

Blahodárná masáž

5afaa7fb3a46eobrazek.pngPokud si dopřejete občas masáž vlasové pokožky, rozhodně vám poděkuje a odvděčí se vám krásnější hřívou. Díky masáži stimulujeme mikrocirkulaci ve vlasové pokožce, aktivujeme lymfatický oběh a aktivitu mazových žláz, která ovlivňuje celkovou rovnováhu. Masáž navíc pomůže uvolnit se a zbavit se stresu, který je příčinou většiny problémů vlasů. Pro masáž je vhodný koncentrát esenciálních olejů. Vyzkoušejte např. René Furterer Complexe 5 , který pokožku očistí, prokrví a zintenzivní pronikání dalších použitých přípravků až 10x. Jeho vůně pomerančů a levandule je navíc doslova balzámem na duši.

Správné přípravky


Výběr vhodných přípravků rozhodně nepodceňujte. Důležité je rozlišit, zda máte suchou vlasovou pokožku i vlasy, nebo pouze suché vlasy. V prvním případě používejte adekvátní šampon (např. na mastnou vlasovou pokožku šampon René Furterer Curbicia a do délek vlasů volte vyživující a reparační přípravky na suché vlasy, např. René Furterer KARITÉ NUTRI maska nebo  denní krém bez oplachování. Pokud máte suchou i vlasovou pokožku, zvolte šampon KARITÉ NUTRI ze stejné řady.
5afaab436a661obrazek.png


Značka René Furterer přijala etický závazek a upřednostňuje získávání surovin od lokálních výrobců v Africe, kde podporuje ekologické projekty nebo například v Maroku financuje mateřské školky. Karité neboli bambucké máslo je získávané právě z Máslovníku afrického a je velmi bohaté na esenciální mastné kyseliny, díky čemuž hluboce vyživuje, revitalizuje a reparuje vlasy.
5afaac149a656obrazek.png

Přípravky René Furterer jsou k dostání v lékárně. Více na https://www.renefurterer.com/cz/cs.
 

Reklama