spal.jpgFoto: Shutterstock

Aloe vera
Aloe zmírňuje příznaky spálení pokožky. Nejen, že pokožku příjemně ochladí, ale má i protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají hojení. Také hydratuje kůži a zabraňuje jejímu loupání. Pokud se rozhodnete aloe koupit, ujistěte se, že jde o 100% přírodní produkt.

Zelený čaj
Napusťte si vanu vodou a přidejte do ní sypaný lezený čaj. Tanin, který je v něm obsažen, stáhne zánět a zklidní pokožku. Obsahuje také velké množství antioxidantů a látek, které pomáhají při hojení.
 
Ovesné vločky
Kromě toho, že je můžete sníst, můžete s nimi i ulevit spálené pokožce. Mají totiž protizánětlivé vlastnosti. Extrakt z vloček bojuje se suchou kůží, svěděním a podrážděním. Kůži dokáže dostatečně hydratovat. Spálené pokožce můžete pomoci například ovesnou koupelí. Napusťte si vanu vlažnou vodou a do látkového pytlíku nasypte vločky. Následně ho ponořte do vany a nechte alespoň 15 minut louhovat. Další způsob, jak ulevit pokožce, je uvařit z vloček kaši, kterou si pak postižená místa potřete.

Bramborová šťáva
Rozmixujte pár čerstvých brambor, poté přidejte ještě trochu vody, aby nebyla kaše moc hustá. Tu pak naneste na spálená místa a nechte uschnout. Brambory uleví od bolesti a pomohou od zarudnutí.
 
Studený obklad
Studený obklad zmírní zarudnutí a stáhne zánět. Na postižené místo položte ručník namočený ve studené vodě. Můžete ho na chvíli dát i do ledničky, aby byl ještě chladnější. Pomáhá i obklad s mlékem. Namočte ručník do studeného mléka a přiložte na spálené místo. Mléko vytvoří ochranný film, který zabrání podráždění a vysušení kůže.

Reklama