shutterstock-1172625724.jpg
Foto: Shutterstock

Le Phyto-Gloss, Sisley

Lesk na rty od značky Sisley nezklamal, stejně jako jejich rtěnky, které máme moc rády. Původně jsme se chtěly vyvarovat třpytkám, ale nakonec jsme se přece jen rozhodly je vyzkoušet. Třpytky v lesku jsou opravdu drobné, na rtech ani při nanášení nejsou vůbec cítit. Jejich úkolem je odrážet světlo, aby rty působily opticky plnější. A to se daří. Navíc nelepí a dlouho drží!

Sisley, 1150 Kč

60477d4123010539580.jpg

That´s XXL Swell, Barry M

Na tento lesk jsme se opravu těšily. Jeho složení má totiž zvětšovat rty. Ne však opticky, ale fyzicky! Obsahuje stimulační složky, které rty krásně prokrví. V praxi to vypadá tak, že asi půl minuty po nanesení ucítíte mravenčení, jako byste si na pusu daly mentolovou pastu. Nejprve to může být trochu nepříjemné, na pocitu ale rychle vzniká závislost. Takto vydrží chladit asi 15 minut, potom jsou rty plné i několik hodin.

Notino, 199 Kč

barry-m-thats-swell-xxl-extreme-lip-plumper-lesk-na-rty-pro-vetsi-objem-.jpgDior, Addict Lip Maximizer

Výhodou tohoto lesku je, že zároveň funguje i jako balzám, který u poškozených rtů dokáže po měsíci používání regenerovat pokožku. Nevýhodou je vysoká cena. Jinak obsahuje kuličky s kyselinou hyaluronovou, která dokáže rty okamžitě trochu napnout. Ideální je nanést i tenkou vrstvu jako ochranu před použitím klasické rtěnky. Vyzkoušet jsme měly možnost dva odstíny. Raspberry byl super, ale Holo pink je z nějakého důvodu moc lepivý a třpytky nevypadají dobře. U této varianty tedy raději čirý.

Notino, 756 Kč

dior-dior-addict-lip-maximizer-lesk-na-rty-pro-vetsi-objem-.jpg

Makeup Revolution, Pout Bomb

Flakon podobný nejnovějšímu balzámu od Kylie Jenner má podle recenzí na YouTube i podobný obsah. Jen cena se dost liší, zatímco ten od Kylie Cosmetics stojí okolo 600 Kč, ten od Revolution pouhých 151 Kč. Objem příliš nezvětšuje, ale lesk je opravdu vysoký, nelepí a obsahuje vitamin E.

Notino, 151 Kč

makeup-revolution-pout-bomb-lesk-na-rty-pro-vetsi-objem-s-vysokym-leskem-.jpg

Maybelline, Lifter Gloss

Skvělou službu udělá i lesk na rty od Maybelline. Prodává se v mnoha barevných odstínech a opticky zvětšuje. Je zároveň i hydratační, takže je dobré mít ho v kabele pro případ, že vás začne vysušovat rtěnka. My jsme zkoušely průhlednou variantu, která je pro tyto účely úplně nejlepší!

Notino, 200 Kč

maybelline-lifter-gloss-lesk-na-rty-.jpg

Reklama