Nabízíme Vám návod, jak v létě připravit pro sebe a své přátele osvěžující Havana Mojito a rozjet party v kubánském rytmu!

Pozvali jste domů pár kamarádů a chcete navodit letní atmosféru? Chystáte zahradní grilování a chcete se trochu blýsknout? Jedna z nejlepších možností je připravit přátelům osvěžující Havana Mojito a udělat party v kubánském stylu.

Pokud se do toho budete chtít pustit opravdu z gruntu, určitě to chce podívat se do šatníku, jestli najdete nějaké klasické letní šaty (dámy) nebo světlý oblek případně světlé kalhoty (páni nebo odvážnější dámy). Nejlepším Havana mojitoautentickým doplňkem je slaměný klobouk nebo klasický světlý klobouk, tzv. Fedora. Jestli takový ale nemáte, nezoufejte! Havana Club chystá toto léto soutěže, kde budete moci podobný slamák vyhrát! A to není všechno - máme pro vás i stylové masky, které dodají vašemu večírku švih a autenticitu. K doplnění atmosféry doporučujeme zapojit hi-fi a pustit něco z klasického kubánského latino jazzu (ideální soundtrack je např. Buena Vista Social Club). Ti, co mají raději rychlejší rytmus, mohou zkusit Reggaeton - specifickou odnož kubánské taneční hudby!

Ale abychom nezapomněli na to nejdůležitější - to, co udělá z vašeho večírku skutečnou Kubu, je pití. A pro tuto příležitost neexistuje lepší koktejl než jeden z oblíbenců Ernesta Hemingwaye - Havana Mojito! U tohoto koktejlu máte velkou výhodu - protože Havana Mojito není příliš sladké, zavděčíte se jím jak dámám, tak pánům, kteří obvykle sladkým koktejlům příliš neholdují. A navíc - asi nenajdete „letnější“ koktejl než právě legendární mix kubánského rumu, perlivé vody, třtinového cukru, limet a máty.
Možná máte pocit, že příprava Havana Mojita je příliš náročná, ale věřte nám - pokud budete následovat náš editorial, zvládnete to jedna, dvě!

Havana Mojito

Na 14 prvotřídních drinků budete potřebovat kubánský rum Havana Club Añejo 3 Años 0,7l, láhev 1,5 l perlivé vody, sedm šťavnatých limet, čtyři malé krabičky máty, třtinový cukr (250 g) a 2 kg ledových kostek nebo ledové tříště (poznámka: pokud nemáte připravené ledové kostky, stačí zmrazit několik pytlíků s vodou a před přípravou koktejlů rozdrtit přes čistou utěrku paličkou na maso. Sousedi projednou jistě prominou!).

Evropské, nebo kubánské?

Ne každý ví, že existují dvě verze Mojita - evropské a kubánské.
Evropská varianta Mojita se od té kubánské liší v tom, že použijete hnědý třtinový cukr, nakrájené limety a ledovou tříšť. Pokud chcete být ale úplně autentičtí a připravit Mojito přesně tak, jak ho pil pan Hemingway, je to o něco jednodušší - použijte světlý třtinový cukr, vymačkanou limetovou šťávu a místo tříště ledové kostky!

Nákupní seznam v kostce

Kubánský rum Havana Club 0,7 l

1,5 l perlivé vody
7 ks limeta
4 ks malá krabička máty
250 g třtinového cukru
2 kg ledové tříště nebo ledových kostek

Receptura jednoho koktejlu:

Ingredience:
5 cl Havana Club Añejo 3 Años
10 dl perlivé vody
2 lžičky třtinového cukru (hnědý třtinový pro evropskou a bílý třtinový pro kubánskou variantu)
½ nakrájené limety (nebo šťáva z poloviny limety pro kubánskou variantu)
2 snítky máty
ledová tříšť (nebo ledové kostky pro kubánskou variantu)

Návod na přípravu:

1. Připravte si vysokou sklenici, nasypte do ní třtinový cukr, přidejte nakrájenou limetu (nebo šťávu z limety), snítky máty a zalijte sodovkou.
2. Podrťte mátu s limetami (nebo limetovou šťávou) a sodovkou drtítkem.
3. Přilijte rum Havana Club, nasypte led nebo ledovou tříšť a vše lehce promíchejte.

Pak už jen zbývá pustit nějaký kubánský nebo latinsko-americký hudební soundtrack a vychutnat si Havana Mojito ve společnosti dobrých přátel!

Havana mojito

Reklama