Do redakce dorazil dotaz čtenářky Moniky. Domníváme se, že podobné problémy řeší mnoho žen, proto jsme se rozhodli příběh otisknout a k jeho řešení přizvat odborníka z řad lékařů. Poradíme vám, jak si poradit s popraskanou kůží!

skin

Udeří mrazy a Monika každý rok řeší stejný problém: popraskanou kůži. Obdobný problém jistě neřeší jen čtenářka Monika, která nám poslala svůj krátký příběh, ale mnoho dalších lidí. Co radí lékařka Markéta Lorencová?


Milá redakce,

ráda bych se zeptala nějakého odborníka, co dělat s popraskanou kůží? Vždycky, když je zima, tak mi popraská kůže na hřbetech rukou. Snažím se chránit rukavicemi, ale je to k ničemu. Musím před domem odhazovat sníh. Mažu to krémem, ale připadá mi, že to nepomáhá, někdy mi dokonce připadá, že se to zhoršuje. Prasklinky svědí a pálí, musím si je škrábat.

Letos je tuhá zima a už teď je to tady zase. Bojím se, co přijde po Vánocích. A potřebovala bych se zbavit prasklinek i kvůli pečení. Mohli byste se zeptat nějakého odborníka, co s tím? Byla bych vám moc vděčná za radu.

Vaše čtenářka,
Monika


Odpověď odborníka

Dermatoložka Markéta Lorencová zná jediné řešení: „To je problém, který máme v zimě takřka všichni. Existuje jediná rada - promazávat modrou Indulonou. Jako prevenci i při vzniku prasklinek. Můžete použít i jiné mastné krémy, ale Indulona je léty osvědčený a spolehlivý přípravek.“

Reklama