A malá rekapitulace ve stručnosti. Má ráda ironický humor, méně už černý, spolehlivě ji rozesměje oblíbená kniha a hlavně hlášky čtyřleté dcerky.

  • Co vykouzlí úsměv na tváři vám? Je to „docela“ obyčejná a prostá věc? Nebo potřebujete silnější kalibr v podobě anekdoty, filmové komedie, nebo humorné knížky?

Já se osobně považuji za optimistu, takže se usmívám většinou stále - pokud mi tedy někdo nebo něco nepokazí den a to mi pak pomůže nějaká humorná kniha - zaručene vždy pomůže kniha „Z lodiček do holin“ od Marcely Mlynářové a i navazující kniha od stejné autorky „Asi nejsem ženská“ - tak tyto dvě knihy mě opravdu rozesmějí:-) I filmové komedie pomáhají....pokud se však jedná o nějakou starost, kterou mi osud do života připraví - pomáhají mi delší procházky v přírodě.

  • Kdo nebo co vás zaručeně rozesměje? Je to váš partner, dítě, domácí mazlíček?

Nejvíce ze všech mě umí rozesmát naše čtyřletá dcerka, která neustále perlí s nějakými hláškami. A to je v podstatě denodenně.

  • Jaký druh humoru máte ráda?

Mírně sarkastický humor se mi líbí. Černý humor úplně nemusím - třeba i nová reklama objevující se v televizi (vlastně vůbec nevím k čemu se reklama váže, protože její obsah mi nepřipadá vůbec vtipný, i když zřejmě být má) - jde o školní hodinu tělocviku, kdy učitel ukazuje žákům cvik na kruzích s tím, že jim ho zvládne ukázat i v nějaké větší výšce - hoši „spratci“ učitele s kruhy vyzvednou až nejvýše to jde a učitel se začne celý klepat s tím, že každou chvíli zřejmě spadne...no já nevím - mě to prostě vtipné nepřijde - vždy když tu reklamu vidím, tak přemýšlím, co tím chtěl „básník“ říci?:-))

  • Kdy jste se naposledy opravdu ze srdce zasmála?

Naposledy dnes ráno, když jsem vedla dcerku do školky - chodíme cca kolem půl 7 ráno a protože nyní už se rozednívá dříve a dcerka si toho všimla, tak prohlásila: „Maminko, tak už to se mnou asi vypadá líp, že jo? Už asi tolik nezlobím a víc poslouchám, když mě do té školky nevodíš v noci, ale až ráno...“. A já na to: „Natálko, ale jak v noci? Vždyť já tě v noci do školky nikdy nevodila.“ A dcerka: „Ale mami, přeci předtím byla strašná tma a to je noc a teď už je světlo, takže je ráno - to přece ví každý mimino, tak si ze mě nedělej legraci, jo?“ :-D

  • Usmíváte se i na zcela neznámé lidi?

Moje zaměstnání na úřadě to víceméně vyžaduje - ač jsem se mnohdy setkala s naprosto odlišnou filosofií na úřadě.

  • Kdy jste svým úsměvem někoho úplně odzbrojila?

Prý hlavně můj optimistický postoj a úsměv ve tváři byl rozhodujícím pro mého vedoucího, když si vybíral kolegu do svého pracovního kolektivu. Velmi si tehdy zakládal na tom, aby ve výběrovém řízení uspěl někdo nekonfliktní, ale přesto člověk s vlastním názorem, který je pozitivně naladěn:-))

  • Máte pocit, že se lidé ve vašem okolí víc smějí, nebo mračí?

Bohužel mám spíše pocit, že v poslední době se setkávám spíše s mračícími se lidmi - někdy mi to vyloženě otráví den:-D Nicméně v mém zaměstnání se to dá očekávat, protože komu by se líbilo, kdyby jej kdokoliv kontroloval, že?...tak přesně to já dělám - taková já jsem:-D

streamline

Milá streamline, děkuji, že se usmíváte při své práci na úřadě. Vůbec vám ji nezávidím, myslím, že si spousta lidí na vás umí zchladit žáhu.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama