Závažnost popáleninového stavu závisí na intenzitě a době tepelného působení, na velikosti zasaženého tělesného povrchu, věku a zdravotním stavu postižené osoby.
5eda2b6f12cc3obrazek.png


Popáleniny se dělí podle závažnosti
1. stupeň – kůže je zarudlá, bez otoků, během hojení se odloupává (hojí se řádově dny)
2. stupeň – rána je krytá puchýřem, který po určité době praská a odhaluje podkoží (hojí se týdny)
3. stupeň – kůže je bílá, nebolestivá, neboť nervová zakončení jsou zničena (hojí se týdny až měsíce)
4. stupeň – tkáň je zuhelnatělá (kůže je zcela zničena)

5eda2c39adf43obrazek.png
V domácím prostředí doporučujeme ošetřovat jen drobné popáleniny. Pokud se jedná o popálení většího rozsahu, vyhledejte lékařskou pomoc.


Vlhké hojení
Pro urychlení hojení doporučují odborníci tzv. metodu vlhkého hojení ran k níž se v dnešní době používají moderní hydrogely. Dodání vlhkosti do rány podporuje dělení a pohyb buněk v ráně a zároveň udržuje na postiženém místě stálou teplotu.
Na drobné popáleniny od sporáku, opaření horkou vodou či spáleniny od slunce proto doporučujeme zdravotnický prostředek HemaGel. Ten na sebe naváže nežádoucí kyslíkové radikály, které výrazně zpomalují hojení ran, udrží v ráně optimální pH a dodá jí vlhkost, čímž zabrání jejímu vysušování. Podstatně také sníží bolestivost rány a při včasné aplikaci předchází vzniku jizev.

Aplikace HemaGelu na popáleniny

  • Šetrně popálené místo očistěte.
  • Otevřete zapečetěnou tubu vpichem pomocí otočného víčka.
  • Aplikujte na ránu tenkou vrstvu HemaGelu (1-2 mm). Gel přilne na spodinu rány a postupně z ní vstřebá sekrety a další tekutiny.
  • HemaGel lze využít i pro zchlazení rány. Stačí tubu ochladit v lednici a efekt snížení bolestivosti po aplikaci gelu bude ještě výraznější.
  • Ránu šetrně překryjte nesavým krytím (mastným tylem), další vrstvou pak může být gázový čtverec, polštářková náplast nebo jiný fixační materiál.
  • Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Jeho unikátní technologie zabraňuje přilepení k ráně, a tím umožňuje i velmi snadné odstranění gelu bez bolesti jemným setřením.
  • Převazy provádějte podle charakteru a vývoje defektu, nejdéle však po 24 hodinách.
  • Pokud se rána nehojí, vyhledejte lékařskou pomoc.

5eda2c15d35a6obrazek.pngZdravotnický prostředek
Popáleniny jsou velice bolestivé, proto je třeba ošetřovat ránu opravdu citlivě. Naši maximální péči si ale zaslouží i další drobná poranění kůže. Aby se pokožka správně zahojila, zůstala bez jizev a byla opět zdravá, neměla by ve vaší lékárničce chybět speciální sada HemaGel PRVNÍ POMOC (zdravotnický prostředek). V balení najdete HemaGel k urychlení hojení ran a tři kusy speciální krycí fólie Dermafoil, které jsou průhledné, voděodolné a nepřilnou k ráně.

Více na HEMAGEL.CZ
5eda2bf092465obrazek.png

Reklama