Ahojky a krásný den všem.
Nejprve bych ráda poděkovala za rady minulý týden, které jste poskytly, když mě sousedka vytápí. A musím vám sdělit, že jsme hned ve čtvrtek dostali další sprchu!
Zatím jsem podnikla krok, že jsem napsala na družstvo, a teď budu čekat, ale abyste všechny věděly, že si opravdu nechám poradit, tak zrovna na dnešní téma „Kdy vám babská rada pomohla?“ mám jeden osobní zážitek, o který se s vámi podělím.
Bylo mi tak okolo 30, byla jsem krátce po operaci s ledvinou a začaly mi potíže s druhou ledvinou, měla jsem ledvinové koliky a po rentgenu se přišlo na to, že mám ledvinové kameny.
Při představě, že budu muset zase do nemocnice, jsem poslouchala opravdu každou radu, jak se těch kamenů zbavit, skákala jsem ze schodů, přes švihadlo, hodně pila, naopak jak jsem pila nárazově, čekala na mě zase nějaká kolika.
Až jednou jedna kolegyně vytáhla eso z rukávu, že má známého léčitele, že se ho zeptá.
Čekala jsem opravdu na zázrak, doktor už mi vypsal termín nástupu do nemocnice.
Kolegyně přišla do práce a řekla zaručený recept – „Kup si olivový olej, dvanáctku pivo, uvař urologický čaj! Pak vypij sklenku oleje, vypij čaj, vlez do horké vody a popíjej tu dvanáctku“.
No nevím ani, jak jsem dodržela ten její postup, ale po sklenici oleje a pivu jsem pomalu ani nestihla vylézt z vany a doběhnout na záchod, skoro jsem se „posrajdila“, ani jsem nestíhala sledovat, jestli vyjdou kameny. Nevyšly, druhý den jsem to líčila v práci, všichni se mohli potrhat smíchy, jak jsem byla přiopilá a posrajděná.
Ale pořád jsem to nevzdávala a zašla k tomu léčiteli.
Ten se teda nesmál, ale řekl skoro stejný postup, jenom v jiných dávkách, stačila lžíce oleje, horká vana a horký urologický čaj, pak skákat přes švihadlo.
No a jaké bylo ráno překvapení, když jsem dva kameny ze tří ráno vyčůrala!
Doktorovi na urologii jsem je donesla a řekla, že mi to poradil léčitel. Tenkrát o tom nechtěl vůbec mluvit, ale po 15 letech mi to sám připomněl, když mi na jaře doporučoval pít čaje na pročištění „Stop písek“.
Zůstal mi totiž celé roky jeden kamínek v ledvině, ale dá se s tím žít, když se dodržuje „pitný režim“, z té lepší stránky - jsem alespoň jednou ročně pod dohledem lékaře.
Ještě jednou hezký den všem a připište nějaké dobré rady... jsem nastydlá a ráno mě začalo škrábat v krku! Hlavně ne, prosím, pivo a olivový olej    :-)  .

mamoutekMilý mamoutku,
díky za vtipnou historku, i když vám to tehdy asi moc zábavné nepřipadalo. Možná by se ta vaše metoda dala použít proti zácpě.
Hodně zdraví bez šutrů


Reklama