Milé čtenářky, jsem moc ráda, že tu pro vás ode dneška budu psát takový svůj osobní blog. Převážně o přírodní kosmetice, ale i o zdravém stravování a o ekologickém způsobu života.

vlasy

Přírodní kosmetika je už delší dobou velký trend. Já i spousta mých kamarádek jsme si ji velice oblíbily. Je totiž vyrobena z přírodních látek, obsahuje velké množství vitamínů, hydratačních látek a antioxidantů. Je vhodná pro alergiky i pro lidi s citlivou pokožkou. A také pro ty, kdo nechce své tělo zbytečně zatěžovat chemickými látkami. Což bohužel v dnešní době děláme stále více. A hlavně, přírodní kosmetika je už běžně k sehnání nebo si ji můžete vyrobit sama doma.

A proto bych chtěla, abychom společně zkusily udělat něco jinak. Zkusily nad péčí o sebe sama více přemýšlet. Nespěchat tolik. Neodbývat se. Dopřát našemu tělu zkrátka to nejlepší.

Venku už je pořádná zima, což nám na kráse většinou moc nepřidá. Jsme unavené, naše pleť je zašedlá, vlasy zplihlé a polámané.

Zkuste dneska zapomenout na všechny produkty nakoupené v drogerii. Vybrala jsem pro vás několik masek na vlasy, které zvládnete vyrobit sama. Většinou jsou hlavně složené z ingrediencí, které máte doma. Já domácí masky používám zhruba jednou týdně, častěji se nedoporučuje.

Jogurt na oslabené vlasy

  • 1 kelímek bílého plnotučného jogurtu
  • 1 vejce
  • 1 lžíce citrónové šťávy

jogurts

Bílý jogurt hydratuje, vyživuje a zpevňuje. Určitě ho také použijte pokud vás trápí lupy. Je ideální, pokud nemáte ráda kondicionéry. Tuhle masku si dejte jednou za pár dnů a brzy uvidíte rozdíl.

Dýně a med na vlasy bez lesku

  • 1 šálek oloupané rozmixované dýně
  • 2  lžíce medu

Dýně i med mají léčivé a antibakteriální účinky, med navíc udržuje ve vlasech vlhkost. Po téhle masce moje vlasy vypadaly jako od kadeřnice!

Vejce a olivový olej na vysušené vlasy

  • 1 lžíce oleje
  • 1 vejce

Olivový olej vlasy vyživuje, vejce jim dodá lesk. Masku ale nedávejte hned ke kořínkům, pak by se vlasy zbytečně mastily. A pokud se vám rychle mastí vlasy jako třeba mě, tak na tuhle masku raději zapomeňte. Olej byste z nich dostávala dlouho a těžko.

Banán a mandlový olej na poškozené vlasy

  • 1 banán
  • 1 lžička mandlového oleje

Banán vlasy zjemní, mandlový olej zase udržuje vlhkost. Moje spolubydlící si hodně barví vlasy, což je na nich už dost vidět. Jsou vysušené, polámané a bez lesku. Jednou za čas proto používá tuhle banánovou masku a rozdíl je okamžitě vidět. Mandlový olej totiž polámané konečky krásně zatáhne a uhladí.

Masky připravte vždy tak, že vše smícháte a nanesete na vlasy. Nechte působit zhruba 20 minut. Vlasy pak důkladně opláchněte vlažnou vodou. Obzvláště u vaječných masek si dejte pozor, aby voda nebyla moc teplá, vajíčko by se srazilo. Pokud budete mít pocit, že jsou vlasy po omytí mastné, použijte šampón. Domácí masky je dobré používat zhruba jednou týdně.

Příště se zaměříme na med v kosmetice. Můžete ho totiž použít téměř na vše. Tak zase za týden. J

Reklama