Kalendář napovídá, že již brzy přijde jaro, a tak je potřeba se připravit na každoroční jarní úklid. Dům i zahradu je nutné po tuhé zimě nachystat na příchod nového ročního období. Na jaře by se měl dům uklidit od půdy až po sklep a zbavit všeho nežádoucího, co se zde usídlilo přes zimu. Jak si ale práci co nejvíce zjednodušit a nesedřít se? Vůbec prvním krokem, který by měl tak velkému úklidu předcházet, je sestavení plánu. Nesnažte se za každou cenu tak velký úklid zvládnout během jednoho dne. Pro skvělé výsledky bude nejlepší, když si úklid rozplánujete alespoň na jeden až dva víkendy.

1.       Odlehčete kuchyni.

SavoKuchyně během zimy zažívá opravdu těžké období. Smažení a pečení během vánočních svátků zanechá spoustu mastnoty na spotřebičích i obložení. Ideální je použít kvalitní odmašťovač. Například Savo odmašťovač zbaví kuchyni nejen zmíněné mastnoty, ale zároveň desinfikuje a odstraňuje alergeny. Čištění kuchyně opravdu nepodceňujte a umyjte všechny povrchy, včetně vnitřku skříněk. Z lednice vyházejte vše, co již není dobré a vymyjte ji octovou vodou. Proberte zásoby z mrazáku a odmrazte jej. Stejně tak protřiďte i potraviny ve spižírně.

2.       Rozsviťte nádobí.

SavoKuchyni máte nablýskanou, obklady krásně voní, ale ve skříňkách pořád straší plastové krabičky, které obsahují zbytky z Vánoc. Všechno proberte a obsah, který se vám nezdá, zlikvidujte. Toto nádobí je sice praktické svou skladností a uzavíratelností, ale vysoce nepraktické na údržbu. Často se do něj zažere nepříjemný pach z jídla a mastnota se z jeho povrchu dostává velmi špatně. Naštěstí existuje Savo na nádobí pomerančový květ, které díky obsahu citronové šťávy odmastí i těžko omyvatelné plastové nádobí a odstraní z něj všechny pachy.  Přípravek Savo na nádobí varianta limetka a máta navíc obsahuje kyselinu salicylovou, čímž napomáhá zachovat houbičku hygienicky čistou. Omyjte také nádobí, které nevyužíváte příliš často.

3.       Vdechněte záclonám a bílému prádlu nový život.

SavoVůně čistoty je známkou uklizené domácnosti. Pokud se vám záclony a bílé přehozy během poslední doby díky prachu a poletujícím nečistotám zbarvily do šeda, můžete si na pocit čisté domácnosti nechat zajít chuť. Záclony a světlé prádlo je nutné jednou za čas dát do pračky na předpírku s bělícím přípravkem, jako je například Savo Perex, které jej navíc provoní svěží vůní.

4.       Projasněte koupelnu.

SavoKdyž se prádlo pere a kuchyň září čistotou, pusťte se do úklidu koupelny. Teplé koupele a sprchy, které si přes zimu dopřáváme, vytvářejí ráj pro usazeniny mýdlových skvrn a zasychající kapičky vody. S těmito problémy se potýkají hlavně ti, kdo mají tvrdou vodu. Naše babičky koupelny drhly octovou vodou nebo citronovou šťávou, výsledek však nebyl nikdy stoprocentní a navíc se přitom pěkně nadřely. Dnes máme naštěstí k dispozici pomocníky, kteří jsou určeni přímo na boj s těmito skvrnami, jako je například Savo koupelna. To díky husté pěně všechny odolné skvrny odstraní. Je možné s ním otřít nejen porcelánové povrchy, ale i baterie a jinou sanitární techniku. Na usazený vodní kámen v záchodové míse zaútočte čističem Savo WC turbo, které odstraní i hluboce usazené nečistoty.

5.       Rozlučte se s plísní.

SavoZima přináší do bytů i domů těžký vzduch a všudypřítomnou vlhkost. Pokud se nenabízí možnost dobře a kvalitně prostory větrat, případně vysoušet, je možné, že se vám doma po dlouhém zimním období objeví plíseň. S tou zacházejte nadmíru opatrně. V zájmu svého vlastního zdraví ji neodstraňujte manuálně, vyhněte se i všem „zaručeným“ metodám našich sousedek. Vezměte si na pomoc prostředek, který je na boj proti plísním přímo určen, například Savo proti plísním. Stačí vám jeden postřik zasažené oblasti a plísně a houby jsou tatam. Povrch je pak desinfikovaný a navíc i vybělený.

6.       Stáhněte poslední zbytky prachu a nečistot.

Při jakémkoli úklidu je vhodné nechat podlahy až nakonec. Nečistoty z linky, stolu a vany spadají na zem, kde je poté snadno uklidíte pomocí vysavače. Nezapomeňte i na kouty, které při běžném úklidu vynecháváte. Odtáhněte pračku od zdi, nadzvedněte noční stolky, vysajte okolo lednice. Budete se divit, kolik prachu se do těchto těžko dostupných míst dostalo. Teprve po důkladném vysátí podlahy přichází na řadu její mytí. Chcete-li si být jistí, že svou podlahu nejen umyjete, ale i vydezinfikujete, použijte přípravek Savo Na podlahy, které si poradí nejen se špínou, ale i s alergeny a bakteriemi, a to vše bez použití chloru. Interiér se vám díky jeho jemné parfemaci krásně rozvoní.

7.      Odměna na závěr.

Úklid je tímto hotov a celý byt příjemně voní čistotou. Nyní přichází ta pravá chvíle sednout si pohodlně do křesla, nalít si dobrou kávu a s pocitem úspěšně prouklízeného dne sledovat, jak obyvatelé domácnosti postupně odstraňují všechny známky krásně čisté domácnosti.

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Reklama