Připravte si prachovky, kbelíky a nastartujte vysavače – je čas na jarní úklid. S pěti praktickými triky profesionálů a novými vysavači Gorenje to půjde skoro samo! A až bude po všem, nezapomeňte na kytici čerstvých květů nebo mísu s čerstvým ovocem. Uklizený domov si tak vychutnáte všemi smysly!
5e68ba82ec856obrazek.png

Pravidlo první: Najednou
Někdy si říkáte, postupně to zvládneme: okna přijdou na řadu o víkendu, podlahy za týden, po večerech vytřídím staré věci … To je ovšem velká chyba. Zpravidla to dopadá tak, že je vždy něco důležitějšího, a předsevzetí vezmou za své. Z úklidu je tak nekonečná noční můra. První pravidlo tedy zní: Vyhraďte si jeden víkend,
a vezměte byt útokem, tak, jako profesionálové!

Pravidlo druhé: Dejte sbohem zbytečnostem
Většina z nás bojuje s nedostatkem místa. Více věcí v podstatě znamená spoustu zbytečností, na kterých ulpívá prach a domov působí stísněně a neutěšeně. Neváhejte se proto zbavit všeho, co nepotřebujete. Oblečení, které jste nevzali tři roky na sebe, už nejspíš ani nebudete nosit. Stejně tak staré, nevkusné deky
a dečky, sušené květiny, stohy starých časopisů a novin. Pomůže vám metoda čtyř krabic: jedna pro věci, které vyhodíte, jedna pro ty, které odložíte nebo darujete, jedna pro ty, které si ponecháte, a jedna pro věci, které se musí přesunout jinam. Rozdělte volně položené věci z každé místnosti do správné krabice tak, aby nic nezůstalo mimo. I když se budete loučit s věcmi, které mají emocionální hodnotu, buďte stateční!
5e68bb7a48106obrazek.png
Pravidlo třetí: Od shora dolů, od oken doprostřed
To je osvědčená zásada profesionálních firem. Nejdříve se vymetají či vysávají pavučiny ze stropu a oken, pak se myjí okna, poté se vysává prach a až nakonec se vymývá podlaha. Stejně tak se postupuje i v domě – nejprve horní patro, pak přízemí.

Pravidlo čtvrté: Barevné zóny
Rozšířený mýtus, kterému mnozí lidé věří, je to, že jde na všechno použít jeden univerzální čisticí prostředek. To ale není pravda. V bytě totiž máme minimálně dva druhy špíny – buď odstraňujeme vodní kámen a na to používáme prostředky na bázi kyselin, anebo mastné skvrny, na které působí alkalické čisticí prostředky. A protože obě skupiny čisticích prostředků mají odlišné pH, nelze je sloučit v jeden univerzální všemocný přípravek. Proto si rozdělte byt na tři pomyslné barevné zóny. Červenou pro odstranění vodního kamene – hlavně v koupelně
a příslušenství, kde je dobré začít. Modrou pro odmaštění – to se týká hlavně kuchyně, ale i oken a dlažby. A nakonec žlutou pro suché čištění mopem
a vysavačem.

Pravidlo páté: důkladně vysajte
Velký úklid završí vysavač. Práci vám usnadní různé typy nástavců, které se dostanou i do úzkých či atypických míst. Po důkladném vysávání by měla následovat „mokrá fáze“ – to se týká parapetů, těles ústředního topení a dveří.

A po jakém vysavači sáhnout?
5e68bab77428fobrazek.png

Skvělou službu odvede při každodenním i velkém úklidu nový bezsáčkový vysavač Gorenje VCEB01GAWWF s vodní filtrací. Součástí výbavy je HEPA filtr. Nejen prach, ale i jiné nečistoty se vysávají do nádoby, kterou budete moci po úklidu vysypat. Ve výbavě nechybí ani další pomůcky a nástavce. Nejvyužívanějším příslušenstvím je štěrbinová trubice, se kterou se s bezsáčkovým vysavačem bez sebemenších potíží dostanete do rohů místností. Kartáčová hubice představuje všestranný doplněk pro detailní vysávání drobných povrchů. Bezsáčkový vysavač GORENJE poskytuje s délkou hadice a kabelu akční rádius 9 m, který pohodlně vystačí pro údržbu podlahových ploch i ve větších než klasických prostorách.

5e68bac746238obrazek.png
Doporučená cena je 3 990 Kč.

blobid0.png

Nový podlahový vysavač Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE s bezdrátovým provozem je určen pro pohodlné suché vysávání. Je dodáván se dvěma nástavci, a lze ho použít jako tyčový vysavač, nebo po vyjmutí hlavní jednotky i jako příruční vysavač. Má sklopnou rukojeť, a tak šetří cenné místo. Doba provozu bez nabíjení je díky sedmi bateriím 70 minut, doba nabíjení 6 hodin. Objem nádoby na prach je 0,5 l. Má HEPA filtr. Váží 2,5 kg.

5e68bb10346b6obrazek.png
Doporučená cena je 4 699 Kč.
5e68b9c469bcaobrazek.png

Reklama