Dobrý den, milá čtenářko s nickem Simič. K denním tématům se naše redakce nevrátila, ale není vyloučeno, že téma sem tam jednou za čas nevyhlásíme:) Děkuji za příspěvek, který ráda zveřejním. A jak na jarní detoxikaci? Čtěte víc:)


Jedna čtenářka chtěla poradit,jak na jarní detoxikaci.a já bych jí ráda dala pár vyzkoušených rad,kterých se držím už léta a které fungují.Nestojí to žádné peníze,nemusíte kupovat žádné speciální přípravky a jiné zázračné tabletky.Chce to jen pevnou vůli a výšlap někam do čisté a nenarušené přírody,kde si nasbíráme potřebné ingredience.

Jarní detox by měl trvat 2-3 dny.To je ta nejdůležitější,ale také nejtěžší fáze.Další dny už nejsou tak striktní,ale je potřeba ještě nějakou dobu vydržet.V tyto první dny by se vůbec nemělo jíst.Ale kdyby jste to fakt nedaly,můžete sáhnout po jablíčku nebo mrkvi.Celý den se popíjí kopřivový čaj,který si připravíme z mladých výhonků kopřiv.Ty odrostlejší už nesbírejte,protože už neobsahují tolik prospěšných látek a minerálů.Výhonky opláchneme,dáme do skleněné nádoby,zalijeme převařenou vodou a necháme luhovat 20 minut.Čaj popíjíme po malých šálcích celý den.

Kopřiva nádherně vyčistí krev,vnitřně prohřeje a promasíruje pokožku,odplaví spoustu jedovatých látek z těla.Dobrý je také čaj z kořenů pampelišky.Kořen očistíme,nastrouháme a zalijeme převařenou vodou-ne úplně horkou.A čaj popíjíme.Vynikající je šťáva z červené řepy a petržele.Vlastně můžete odšťavnit jakoukoli zeleninu.Šťávy však pijeme jen malinké množství-asi 3 dcl denně.Když takto vydržíme tři dny,je téměř jistota,že tělo je pročištěno alespoň z velké časti.Důležité je však pokračovat v tomto duchu a ne, že se hned čtvrtý den nacpeme řízkama.Další dny by se měla jíst rýže,kuskus,luštěniny,hodně ovoce a zeleniny,saláty bez majonéz,semínka,celozrnné vločky a pečivo,ryby.A snažit se vydržet takto jíst alespoň měsíc.Pak postupně zařadit libové maso a mléčné výrobky.Ale ten zeleninový základ a odlehčená strava by měla zůstat.

Tak přeji pevné nervy a vydržte,výsledek stojí zato a tělo vám poděkuje.

Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Reklama