Pokud žena trpí vaginálními obtížemi, je dobré myslet při léčbě také na intimní hygienu? Pokud ano, proč?
Ano, je dobré zvolit po dobu léčby potíží jinou intimní hygienu než tu „běžnou“ každodenní.
Zvláště u kvasinkové infekce jsou intimní partie velmi podrážděné a běžná intimní hygiena může nepříjemně pálit. Proto jsou speciální mycí gely většinou na bázi jiného pH, které nepálí a často se složkami, které navíc nepříjemné svědění snižují.

Můžeme si nevhodným výběrem mycích gelů nebo mýdla problém vaginálních potíží, případně jejich projevů na zevních partiích zhoršit?
pa1.jpgSamotný problém nejspíš nezhoršíme, ale je zbytečné cítit se nepříjemně, když nemusíme. Rozhodně přípravky k intimní hygieně nejsou určen k aplikaci do pochvy a nenahrazují vaginální léčbu. Přípravky intimní hygieny spíše dodávají pocit svěžesti, čistoty a mohou nám pomoci i s některými nepříjemnými příznaky- např. svědění. Zlepšují kvalitu života v době vaginálních infekcí. Když je nezvolíme, původní potíž se nestane horší.

Podle čeho máme vybírat přípravy pro intimní hygienu, pokud máte vaginální potíže?
Záleží na tom, jaké máme projevy. Když jde o kvasinkovou infekci, je vhodné vybírat ty, které pomohou se svěděním a nebudou pálit při aplikaci. Při bakteriální vaginóze často ženy zůstávají u své oblíbené každodenní intimní hygieny a jsou spokojené. Ale pozor, čím více parfemace, tím pro intimní partie hůře.

Najdeme na trhu (v lékárně, v drogerii, v online shopech) nějaké speciální pečující produkty, které jsou určené právě pro období vaginálních potíží?
Ano najdete je ve všech výše uvedených. Obsahují složky, které snižují pocit svědění a pálení a dodávají pocit svěžesti. Navíc mohou podporovat obnovu přirozeného pH pokožky intimních partií.

Jak tyto produkty pro intimní hygienu fungují? Přináší úlevu, mohou být doplňkem léčby?
pa2.jpgU kvasinkové infekce je intimní hygiena zásadní. Pomáhá s nepříjemnými příznaky než nastoupí účinek vaginální či celkové léčby. Intimní hygiena léčbu nenahrazuje, ale pomáhá tlumit nepříjemné pocity – např. svědění (díky glycinu či jiným látkám). Je to skvělý doplněk léčby, ale není povinný?? Mezi ženami je však speciální hygiena v době léčby velmi oblíbená.

Jak dlouho je dobré tyto speciální intimní gely používat? Hodí se i pro prevenci nebo jsou vhodné jen pro období potíží?
Tyto speciální intimní gely bych doporučila používat pouze po dobu vaginální léčby. Poté je vhodné vrátit se zpět k těm s přirozeným pH, k těm oblíbeným.
Děkujeme za odpovědi

Zajímavé informace o intimním zdraví ZDE

216-Canesten-GYN-KV-KOMBI-banner-1000x200px-D-02-FINAL.jpg

Naše články:

Komerční sdělení

Canesten Intimgel je kosmetický přípravek.

Reklama