Některé pochody v mysli mužů my ženy prostě nepochopíme. Tuhle jsem rozjímala nad chováním pánů v partnerské hádce. Světlo do celé situace mi vnesl jeden z mých přátel. Asi si budu při svém studování dějů probíhajících v mozku mužů brát na pomoc chlapa častěji...

 

Pánské vnímání hádek si ukážeme na modelové situaci... :)

Máte domluvenou společnou večeři v restauraci, kde jste si předem na šestou hodinu rezervovali stůl pro dva. Čekáte doma, až si vás partner vyzvedne. Těsně před šestou se mu pokoušíte dovolat. Sluchátko telefonu vám monotónně oznámí, že volaný účastník není dostupný. Hodiny plynou a váš drahý dorazí k půlnoci v rozjařené náladě. Situace si říká o hádku k pročištění ovzduší. Vy ovšem zvolíte silnější zbraň – tichou domácnost. Věřte nebo ne, vašeho muže to mučí víc než domácnost italská.  

 

 

Ráno si chcete o všem promluvit. On z vašeho tónu vycítí potlačovaný vztek. A nastává série záhad v jeho chování.

Nejen že se neomluví, ještě se odebere uražen do své pracovny. Má na to přece právo, měla byste za ním přijít s omluvou. Vždyť vy, osoba, pro kterou toho tolik udělal, jste na něj byla zlá! Copak nechápete, že na tu šéfovu oslavu ze slušnosti musel? Bobříka mlčení teď držíte oba. V tuhle chvíli se partner zřejmě snaží vymýšlet přesvědčivé argumenty na svou obhajobu.

Můj konzultant radí jednoznačně: Nenechte ho! Vysávejte koberce (aspoň bude uklizeno), pusťte si k tomu rádio, dejte si sprchu a nezapomeňte si z plných plic zazpívat. O souseda nemějte strach, včera si dostatečně odpočinul.

 

 

K poledni se bytem neline žádná libá vůně a váš muž se začíná obávat nehoršího. Určitě chcete, aby šel k mamince na játrovou omáčku! Je čas zvednout bílý prapor a uznat, že láska skutečně prochází žaludkem. Aby se ujistil, že mu skutečně chcete provést něco takového, jde se zeptat, co bude dnes dobrého. Tímto manévrem zjišťuje závažnost situace. Také se snaží zjistit, jestli jste stále přístupná pouze pro komunikaci na úrovni „Hmmm.“  Aby ale nevypadal sobecky, padne šikovně formulovaná otázka: „Ty dnes nebudeš obědvat, miláčku?“

 

Toto je nejvhodnější chvíle začít diskutovat, chlap na to prý vysloveně čeká a udělá, co vám na očích uvidí. Jenže zrovna teď máte oba hlad, navařeno není a ve vedlejších dveřích na vás čeká jen játrová omáčka. Navrhněte návštěvu restaurace, bude nadšeně souhlasit a ještě ochotně zaplatí. Přeci jen je to gentleman, vždyť vám právě všechno velkoryse odpustil. Pokud budete mít potřebu ještě o něčem diskutovat, zajisté si na veřejnosti oba dáte pozor na zvýšený hlas, čímž zabráníte dalším hodinám ticha. Úspěch mise „Usmíření“ je na dosah.

 Jak to máte vy, milé ženy-in? Taky chlapskou logiku nechápete? A čím svého partnera zaručeně dostanete na lopatky?

Reklama