Minulý týden jste měly příležitost položit několik otázek známé cvičitelce a dvojnásobné vicemistryni ČR ve sportovním aerobiku. Na vaše otázky o cvičení a zdravém životním stylu odpovídala Hanka Kynychová. Připomeňme si několik zajímavých dotazů.

 

Jak se po porodu vrátit zpátky do kondice? Mohou v těhotenství pomoci krémy na celulitidu a strie?
V těhotenství určitě krémy na strie pomohou, ale nesmíte přibrat víc, než vaše pokožka zvládne. Proti celulitidě se dá bojovat změnou jídelníčku a kvalitním pitným režimem. Celulitida je způsobena zadržováním vody v těle a špatnou stravou. V těhotenství bych to asi neřešila (hormony fungují jinak a tělo si vše řídí tak nějak samo), ale po porodu se dá s celulitidou zatočit velice brzy. Pokud vám nevadí sauna, můžete vyzkoušet saunu a sama problémové partie masírovat.

 

Jak se zbavit břicha? Když budu každý den cvičit 60 lehsedů, bude to stačit? Mám vypustit z večeře pečivo a přílohy?
V každém případě musíte pravidelně jíst a nevynechávat snídani! Následovat by mělo dalších pět malých jídel a večeři vynechávat nemusíte, pokud bude obsahovat pouze bílkoviny, vlákninu - to znamená třeba maso, rybu, zeleninu, a vynechejte přílohy. Sedy-lehy jsou určitě dobré, ale nepatří mezi nejzdravější cviky. Vyzkoušejte posilovací cviky problémových partií na Hejbejse.tv.

 

Jak vlastně začít? Každý den vařím pro manžela a pro šestiletou dceru. Už se mi nechce vařit zvlášť jídlo pro sebe…
Jak vlastně začít? Když se dělá česká omáčka, běžně dáváme mouku. Do všeho, kam přidáváte manželovi mouku a nebo cokoliv zahušťujete, dejte si jednu porci pro sebe zvlášť. Takže čistý vývar, maso si dejte bez omáčky, nakupte si do zásoby tmavé pečivo, rýžové nebo kukuřičné chleby, méně tučné jogurty nebo sýry, a pokud nejste se svojí postavou spokojená, musíte více myslet na to, kde více ošidit příjem tuků.

 

Momentálně marodím se zády. Jaký druh sportu je pro mě vhodný?
Sama jsem se teď nadchla pro ještě jeden druh sportu, a sice nový styl H.E.A.T.Program. Je to chůze na trenažeru, která nezatěžuje záda a trénink je to vydatný. Spalujete energii a budujete kvalitní fyzickou kondici. U mě ve fitku se můžete na tento program objednat a vyzkoušet si ho.

 

Jste opravdu přesvědčená o vhodnosti sušenek BeBe Dobré ráno k snídani?
Myslím si, že nesnídat vůbec je pro naše tělo velmi nezdravé, po ránu je potřeba dostat do těla cukry, bílkoviny, vlákninu, tekutinu a novinky přes den získáte z novin nebo z televize. V dnešní uspěchané době má na snídani málokdo z nás čas a v sušenkách, které můžete sníst i za pochodu nebo při jízdě autem, najdete vše potřebné. Takže je to podobné s mým přístupem k této věci.


Celý rozhovor najdete ZDE.

 

Čtěte také...

Snídaňové desatero