Všude, a to nejen na mořských plodech a rybách, kterými tato země doslova „přetéká“. Vietnamci jsou skvělí kuchaři, opravdu umí vařit. A to snad cokoliv. Suroviny zpracovávají stylem podobným, jako v Číně a ostatních zemích dálného východu.

Najíst se různými delikatesami v zemi plné paradoxů můžete v luxusních rezortech v rámci plné penze (all inclusive tam nepěstují), celkem levně ve stylových i obyčejných městských restauracích, ale i „za babku“ přímo na ulici (komu nevadí trošku nepořádku). V tomhle je Vietnam bezkonkurenční! Připlatíte si ale za víno - přece jen zvláště k rybám a mořským plodům patří. Narazili jsme vždy na slušné, většinou dovezené, ale ochutnali jsme i místní. Nic moc, cena skoro stejná, ale nutno ocenit snahu domorodých vinařů.

V žádné jiné exotické zemi, o kterých jsem vám psala, jsem se nemohla v takové míře nacpat nejen obřími krevetami, ale i langustami či kraby v takovém množství, jako zde. Mořské příšerky se zde prodávají „za babku“, a tak i hotelové švédské stoly jimi nešetří. Host si na talířek naloží syrové, co hrdlo ráčí

 

Vietnam

a kuchař mu lahůdku čerstvě ugriluje:

Vietnam

Pokud se vydáte najíst do ulic velkých měst, objevíte restaurace s podobným systémem - jen adjustace masíček odpovídá cenám a prostředí:

Vietnam

Vietnam

 

Domorodci se nejraději (patrně nejlevněji) stravují přímo na ulici. Sedí na maličkých plastových židličkách a nabírají si různé pokrmy  - maso, rýži, zeleninu, omáčky - rozestavěné na stolečku, do svých misek. Jedí samozřejmě výhradně tyčinkami:

Vietnam

I bohové se chtějí „napapat“, a tak zde, u známých čamských věží v Danangu, koupíte jídlo,

Vietnam

které přímo na místě můžete hezky naaranžovat na oltáře:

Vietnam

Vietnam

 

Absolvovali jsme výlet lodí pořádaný místní cestovkou, kde oběd podávali na zvláštním plovoucím voru uprostřed moře:

Vietnam

V každé sádce najdete nejrůznější druhy mořských obyvatelů - kraby, sépie, chobotnice, langusty…. a další a další, které jsem ani nedokázala pojmenovat:

Vietnam

My měli coby skupina již dopředu připravené menu, ale turisté si mohou vyhlédnout živočicha, kterého mu obsluha vyloví … no a zbytek jejich osudu už si dovedete domyslet….

Vietnam

Vietnam

Na dalším, mnohem luxusnějším výletu, dvoudenní plavbě po zátoce Ha long, jsme se stravovali již klasickým způsobem - nicméně stejně skvěle. Tohle je záběr ze snídaně:

Vietnam

Dokonce v rámci večerního programu učil kuchař turisty připravovat různé místní speciality (s jarními rolkami jsem ale doma moc úspěchu nepobrala):

Vietnam

Dost dobře jsem nechápala, proč se tato paní objevila na boku lodi a snažila se nám prodat další jídlo.?

Vietnam

To někde ve městě by měla větší šanci. Na ulici se tu prodávají veškeré suroviny potřebné k vaření vč. ovoce (tyto dámy ale spíše jen pózují pro turisty v jednom skanzenovém městečku):

Vietnam

Další dámy už čile obchodují se zeleninou,

Vietnam

langustami

Vietnam

a k mému zděšení v plném slunci i s výsekovým masem. Kupodivu zřejmě absolutně čerstvým, neboť vůbec nepáchlo - prostě jiný kraj, jiný mrav:

Vietnam

Kolují pověsti, že Vietnamci si rádi pochutnají i na jiných domácích zvířatech, než my. Tak od nich je třeba se tady rázně oprostit, pokud jste citlivky a raději věřit našemu průvodci, který tvrdil, že vznikly ve válce, kdy byl hlad… No každopádně již minule zmiňovaný medik - můj myč oken - tvrdil opak. Kdo ví…..?

Samozřejmě, že Vietnamci umí připravit i skvělé vegetariánské pokrmy. Pro koho jsou příliš zdravé, může si zakoupit některý z těchto roztomilých dortíčků: 

Vietnam

V příštím díle vás zvu k poněkud duchovnějšímu zážitku - návštěvě archeologických památek a chrámů.

Čtěte také:

Reklama