„Cože? Ty jdeš na masáž proti celulitidě?“divily se takřka všechny kolegyně v redakci. „Vždyť to nepotřebuješ, jsi hubená!“ Kdyby holky věděly, co se mi na stehnech „urodilo“ přes zimu... Proč s tím tedy něco neudělat, když se mi naskytla příležitost vyzkoušet anticelulitidní lymfomasáž?

celulitida

Jinak jsem, co se celulitidy týče, velký skeptik. Co já už na sebe naplácala drahých emulzí, mlék a gelů, a bez valného účinku. Dá se vůbec té hnusné, nevzhledné a nenáviděné pomerančová kůže zbavit? Jak to, že ji mají i ženy štíhlé, dokonce i sportovkyně? Kde je zakopán pes? Doufala jsem, že vyzpovídám „svou“ masérku, než si mě vezme do parády.

Jenomže k mému překvapení se ona ptala víc mne. Probraly jsme můj zdravotní stav, stravovací návyky, úrazy, předešlé masáže, až jsem si připadala jako na lékařské prohlídce. Ale nebylo mi to nepříjemné, terapeutka byla velice sympatická a myslím, že jsme si vzájemně padly do oka. Vzájemná důvěra je důležitá, masáž je přece jenom dost intimní věc.

Začala krkem. Co má moje celulitida na stehnech společného s krkem, napadlo mě, ale pro jistotu jsem svou otázku nechala nevyslovenou. Pak se zaměřila na chodidla, kotníky, postupovala přes lýtka, kolena a stehna.

Jak je na tom moje celulitida, zeptala jsem se masérky. Není vůbec tak katastrofální, jak jsem si myslela. Prý ji vlastně skoro nemám, což mě samozřejmě potěšilo, ale jako nevěřícího Tomáše nepřesvědčilo. „Jak to, že nemám? Podívejte se, když zatnu stehenní svaly, objeví se hrbolky,“ snažila jsem se ji přesvědčit, jako bych chtěla zdůvodnit, proč tu vlastně jsem.

Můj stav celulitidy je mírný a při dodržování určitých zásad se jí mohu zbavit. Prý mám k tomu dobré předpoklady:

Celkové zdraví: takřka železné, mám dobrou imunitu. (Jen tak mezi námi, jsem hypochondr a každý rok podstupuji celkové vyšetření.)

Strava: střídmá, hodně zeleniny, ovoce, vlákniny, málo tuků. Jím často a malé porce a držím se hesla, že je lepší prevence než shazování kil navíc.

Pravidelný pohyb: S tím jsem trochu na štíru. Kromě toho mám sedavé zaměstnání, což je pro vznik celulitidy přímo ideální. Ale o víkendech se to snažím vynahradit. Ráda fyzicky pracuji a jezdím na koni.

Takže přes týden stačí přidat pravidelnou svižnou chůzi nebo běh alespoň půl hodiny denně.

Jsem skoro dokonalá, tak proč „ji“, sakra, mám.

A jsme u toho.

Pitný režim. Musela jsem jít s pravdou ven. Skoro vůbec nepiju. Kromě hrnku čaje ráno a několika kafí během dne v redakci. Sice mi na stole stojí lahev minerálky, ale dělá mi tady spíš dekoraci. Nakonec ji vyliji, protože zkvasí.

Takže jsem paní masérce a hlavně sobě musela slíbit, že do sebe denně dostanu alespoň dva litry vody.

Dá se celulitida odstranit úplně, nebo je to běh na dlouhou trať? zeptala jsem se otevřeně. „Ano, nazvala jste to správně, je to běh na dlouhou trať, chce to hodně disciplíny, odříkání a trpělivosti.“

Ale musím říct, že už nejsem takový skeptik jako na začátku. Svitla mi naděje, že existuje řešení. Už po první masáži jsem měla pocit, že je moje kůže hladší a jemnější. Ale nic není zadarmo, chce to na sobě makat a nechat si občas rozproudit lymfu.

Ve spolupráci se salonem www.labelle.cz

Reklama