Děkujeme za další užitečnou radu, kterou nám poslala čtenářka Militka

Dříve babky kořenářky, dnes lékařské ordinace a lékárny.

I dnes řadím na 1. místo bylinky, které sbírám. Každé jaro začínám podbělem, pokračuji hluchavkou, listem maliníku, lípou, mateřídouškou, heřmánkem, měsíčkem, šalvějí...a suším a suším a suším. V zimě pak konzumuji a rozdávám přátelům a známým.

Nedávno jsem dostala nepříjemnou rýmu a u tchýně jsem si postěžovala, jak mám od kapesníčků odřený nos. Překvapila mě jednoduchou radou - mazat si postižené místo jelením lojem.Zabralo to rychle a účinně.

Ráda bych se ale s vámi podělila o recept, jak na bradavice. Babička mi kdysi radila potřít zasažené místo šťávou z vlaštovičníku. Co si však počít v zimě, kdy vlaštovičník neroste? Můj tatínek kdysi přišel s radou od jedné své kolegyně z rozhlasu.

Čerstvý česnek nakrájíme na slabé plátky, dáme do uzavíratelné sklenice a zalijeme octem. Takto necháme přes noc. Druhý den si před spaním plátek česneku přiložíme na bradavici a řádně přelepíme náplastí, aby se česnek přes noc neposunul z místa, kde máme bradavici.

Když toto vydržíme opakovat týden až 14 dnů každý večer, bradavice zčerná a sama se vyloupne. Mám to vyzkoušené na sobě a zároveň se mi takto podařilo vyléčit i své děti. Bradavice jsem odstraňovala ale jenom z končetin. S obličejem nemám zkušenosti. Kdysi se chodilo na odstraňování tekutým dusíkem, mě tím ale dočista nikdy nikdo nevyléčil. Navíc je to dost nepříjemný zákrok. Vím, že se dnes už dají koupit šetrnější preparáty, ale ta cena...I když už jsem viděla i cenu 250 Kč za 1 kg česneku.

Na česnek i přesto nedám dopustit, vždyť už naše babičky říkaly, že česnek je všeholék.

Militka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Když uvážíte, kolik hlaviček česneku se vejde do kila, tak to zase není až tak drahé.

Máte také nějaký babský recept nebo radu, milé ženy-in? Podělte se s námi o ně. Zkoušíte babské recepty i jinde, než při léčení? Používíte nějaké "triky" i při vaření, úklidu, nebo na odstraňování skvrn? Věříte na staré babské rady, nebo si myslíte, že je to přežitek?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama