Osteoartróza je velice časté degenerativní onemocnění kloubů. Postihuje 12 % populace a je po chorobách srdce druhou nejčastější příčinou invalidity u mužů nad 50 let. Začíná nejdříve bez jakýchkoliv obtíži ve 2. nebo 3. dekádě a nakonec postihuje prakticky všechny osoby nad 70 let. Téměř všichni kolem čtyřicítky mají určité patologické změny v nosných kloubech, ačkoli v té době jen poměrně málo lidí má obtíže. S progresí onemocnění a s věkem se však snižuje kvalita života postiženého (s omezením pohyblivosti) a rozvíjí se různý stupeň invalidity.

Při osteoartóze chorobné změny postihují primárně kloubní chrupavku a druhotně může dojít k zánětlivému podráždění měkkých kloubních tkání.

Změny tvaru a struktury chrupavky způsobují bolestivost a ztuhlost kloubu. Ranní ztuhlost následuje po nočním klidu, avšak je krátkodobá a s pohybem mizí (tzv. startovací bolesti). S postupem choroby se snižuje kloubní pohyblivost, vyvíjejí se kontraktury, objevuje se bolestivost v klidu a na pohmat, a drásoty v kloubech. Nakonec se vyvinou charakteristické deformity kloubů.

Osteoartrózu nalezneme nejčastěji na kloubech kolenních, drobných kloubech rukou, kyčlích a meziobratlových kloubech páteře...

Rizikové faktory

Ke vzniku osteoartrózy přispívá řada rizikových faktorů:

 1. stárnutí
 2. dlouhodobé přetěžování kloubů (nadváha, namáhavá fyzická práce)
 3. vrozené vady kloubu
 4. traumatické změny (pracovní mikrotraumata, opakované sportovní úrazy)
 5. následky dlouhodobých anebo opakovaných kloubních chorob
 6. genetické vlivy (hlavně klouby prstů rukou)

Možnost, jak se s tímto onemocněním vypořádat, či mu preventivně předejít, přináší přípravek Arthrostop Plus.

Arthrostop Plus, kombinace glukosamin hydrochloridu, bosvellových kyselin, MSM a manganu, se významně uplatňuje v prevenci a léčbě onemocnění pohybového systému, zvláště osteartrózy a revmatoidní artritidy, kdy účinně potlačuje zánět, bolest a zlepšuje pohyblivost kloubů.

Pokud budete po dobu minimálně 2 - 3 měsíců užívat tři tablety denně, dostaví se příznivé účinky, které zkvalitní váš život a zbaví vás nepříjemných bolestí.

Arthrostop Plus

 • * zpomaluje rozvoj degenerativních artrotických změn
 • * vhodný při zánětlivých revmatických nemocích
 • * stimuluje obnovu chrupavky
 • * zlepšuje kloubní pohyblivost, tlumí bolest a zánět kloubů
 • * vhodný při známkách předčasného opotřebování kloubů a páteře
 • * vhodný při zvýšené zátěži nosných kloubů (náročná fyzická práce, sport, nadváha) a u stavů po poranění pohybového aparátu

Přípravek by měli užívat
 • lidé se známkami předčasného opotřebování kloubů a páteře
 • lidé s jinými chorobami kloubů či obecně pohybového systému, zvláště nemocní revmatodiní atritidou
 • obecně starší lidé
 • lidé se zvýšenou zátěží nosných kloubů – sport, nadváha, náročná fyzická práce
 • rostoucí děti a mládež

Více informací o výrobcích Walmark najdete na www.walmark.cz
Reklama