5f7b22108744cobrazek.pngAkné bylo dlouhou dobu spojováno s dospíváním, ale i pleť dospělých žen je vystavena každodenním škodlivým vlivům vedoucím k různým nedokonalostem: lesk, rozšířené póry, pupínky, černé tečky… Když se u dospělé ženy objeví akné, má pocit, že se čas vrátil zpět, ale ne tou správnou cestou. Vrátil se zpět do doby dospívání, kdy jí pupínky ubíraly na sebevědomí a pocitu krásy, a navíc se může vinit z toho, že o svou pleť dostatečně nepečuje. Za spouštěče akné u dospělých žen je často označován stres a hormonální změny, protože hormon progesteron, který je produkován před menstruací, stimuluje činnost mazových žláz. K výskytu akné u dospělých žen mohou přispívat i některé typy perorální hormonální antikoncepce nebo nitroděložní tělíska.

Jaká jsou specifika akné u dospělých žen?

Akné trápí často ženy s mastnější pletí. Zatímco u dospívajících dívek se nedokonalosti objevují převážně v T-zóně, u dospělých žen je to U-zóna včetně brady a trup. Akné se projevuje zánětlivými lézemi, komedomy na bradě a mikrocystami. Jizvičky vnikající kvůli akné se špatně hojí. Nejvíc je akné na vrcholu při stresu nebo před menstruací.

5f7b222842aacobrazek.png
Věděli jste, že…

vnější škodlivé vlivy jako UV záření, prach nebo smog mohou ovlivnit vznik akné? Pleť s nedokonalostmi je více náchylná na oxidativní stres způsobený volnými radikály. A neštěstí je na světě: hyperkeratinizace, nadměrná tvorba séba, oxidace séba, nečistoty na povrchu pleti…a nové nedokonalosti!
5f7b22397276dobrazek.png

Jak správně pečovat o pleť s akné?

Pokud jste jedna z těch, které se i v dospělosti potýkají s akné, věnujte pozornost výběru vhodné a účinné kosmetiky. Je normální, že máte chuť zamaskovat nedokonalosti make-upem, ale vybírejte pečlivě, abyste si ještě více neuškodila. Poohlédněte se po přípravcích v lékárně, jsou specificky vyvinuty pro citlivou pleť, neucpávají póry a obsahují aktivní látky snižující produkci séba a vznik nedokonalostí. Vyzkoušejte například přípravky řady Couvrance od francouzské dermokosmetické značky Avène. Najdete v ní krycí tyčinky nebo štětce a tekuté nebo kompaktní make-upy s různou silou krytí nedokonalostí.

Nezapomeňte svou pleť důkladně odlíčit a očistit, i když nepoužíváte make-up. Volte podle typu pleti a Vám vyhovující textury (micelární vody, fluidy, gely, pěny...). Stavu a typu Vaší pleti by měla odpovídat i Vaše denní a noční péče.

Váš Cleanance Women rituál
5f7b224acb2ccobrazek.png
Akné můžete porazit díky podzimní novince od Avène, řadě Cleanance Women, která díky inovativní a antioxidační látce Synovea™ redukuje nedokonalosti pleti (pupínky, černé tečky), stahuje póry, zjemňuje povrch pleti a vyhlazuje jizvičky po akné.

Nastartujte svůj den s Cleanance Women Korekčním sérem. Zmatní Vaši pleť díky P-Refinylu™, zmírní produkci séba, stáhne póry, vyhladí a zjemní pleť díky kyselině mléčné a glykolové. Má lehkou a svěží konzistenci a příjemně voní. Na sérum pak můžete aplikovat vhodný krém nebo emulzi, např. Comedomed, Cleanance Expert tónovanou péči nebo Cleanance zmatňující emulzi.

Před usnutím dopřejte pleti komfort s Cleanance zjemňující noční péčí. Je obohacená o retinaldehyd, zmírňuje nedokonalosti, má keratolytický účinek a vyhlazuje pleť díky látce X-PRESSIN™. Díky nemastné hydratační textuře bude Vaše pleť na noc jako v bavlnce.

K dostání v lékárnách a na AVENE.CZ
5f7b2268a0c96obrazek.png

Reklama