V období dospívání je naprostá většina mládeže postižena lehčí či těžší formou akné. Jedná se v podstatě o onemocnění kůže, které je v tomto věku způsobeno především hormonální nerovnováhou organizmu. V důsledku této nerovnováhy pak dochází ke zvýšené tvorbě kožního mazu a následnému rohovatění buněk a uzavírání vývodů mazových žláz (oné známé černé tečky). Zároveň bývá kůže kolonizována bakteriemi, zejména Corynebacterium acne, což způsobuje její zarudnutí a tvorbu komedonů.

Odstranit problémy s akné je vždy dlouhodobá záležitost, a proto je potřeba se obrnit notnou dávkou trpělivosti. Pokud trpíte těžší formou akné bude nezbytné vyhledat kožního lékaře, který vám doporučí nejvhodnější způsob léčby. Pokud má vaše akné lehčí průběh, máte na výběr z široké nabídky kosmetických produktů a doplňků stravy. Nespornou výhodou potravinových doplňků je skutečnost, že pomáhají řešit problém zevnitř organizmu, tedy tam, kde vzniká, a mají tak významnou naději na úspěch.

 

Kromě toho se velmi snadno užívají, a šetří tak váš čas. Z novinek na našem trhu lze doporučit výrobek Acneon. Jedná se o tablety, které přirozeně posilují fyziologickou obranyschopnost kůže, a pomáhají tak aktivovat její obranné mechanizmy, čímž výrazně přispívají k redukci akné. Acneon obsahuje aktivní látku Praventin™, speciálním postupem získaný mléčný protein laktoferin, jež pomáhá zpomalovat růst bakterií způsobujících výskyt komedonů, zmírňuje zčervenání kůže a díky svým antioxidačním účinkům zlepšuje celkové zdraví a vzhled pokožky. 

 

Velmi důležité je při léčbě akné udržovat pokožku v čistotě, ale nepřehánět to, nadměrná péče způsobuje podráždění a může akné zhoršit. Nepodceňujte příjem rozmanité stravy bohaté na celozrné potraviny, zeleninu, ovoce a ryby a dostatečného množství tekutin, nejlépe čisté vody, která pomáhá vyplavovat toxiny a udržovat kůži dostatečně hydratovanou. Rovněž fyzická aktivita a cvičení působí blahodárně na organizmus, zvyšuje cirkulaci krve a pomáhá redukovat stres, jež se významě podílí na zhoršeném stavu pleti. V létě je potřeba chránit kůži před přímým sluncem, popřípadě používat kosmetiku s vysokým ochranným faktorem.

Reklama