Základem každého věnce je forma, tu seženete v každém hobby marketu nebo v květinářství. Může být z polystyrenu nebo slaměná, ta je lepší.
K ozdobení věnce můžete použít kupované nebo přírodní dekorace. Přírodní jsou tradičnější, navíc krásně voní. Oblíbené jsou šišky, koření (badyán, skořici či hřebíček) a sušené citrony či pomeranče či dokonce čerstvé ovoce. Klasikou jsou adventní věnce ze smrkových větviček, pokud jej ale chcete mít originální, vyzkoušejte Dianin tip na věnec z cesmíny, břečťanu a bobkovišně, ty na rozdíl od jehličnanu nepadají, a tak rychle neschnou.

Jak postupovat:

 1. Na pracovní stůl si připravte zahradní nůžky, kleště, stuhu, špejle, svíčku na nahřátí drátků, zápalky a dekorace.
 2. Cesmínu, bobkovišeň a břečťan nastříhejte na stejnou délku, cca 10 cm.
 3. Ke slaměnému korpusu připevněte vázací drátek a omotejte jej kolem dokola.
 4. Postupně začněte přikládat větvičky a omotávat jej drátkem.
 5. Větvičky pravidelně střídejte, aby byl věnec pestrý.
 6. Drátek nezapomeňte dobře utahovat, jinak usychající rostliny začnou vypadávat.
 7. Občas si věnec postavte před sebe a zkontrolujte, jestli je pěkně kulatý.
 8. Poslední větvičky již neomotávejte drátkem, aby nebyl vidět, ale zasuňte pod ty první.
 9. Drátek odstřihněte a konec zapíchněte do korpusu.
 10. Ustřihněte si 12 cca 3 cm dlouhých drátku na připevnění svíček.
 11. Drátky opatrně zahřejte nad svíčkou a teplé konce zapíchněte do svíček na adventní věnec, na každou bude potřebovat 3 a vytvoříte z nich „trojnožku“.
 12. Pomocí drátků pak napíchněte svíčky do věnce, můžete je ozdobit barevnými stuhami.

Další výzdoba je jen na vás, ale já používám malá jablíčky, do kterých zapíchnu špejli a přidělám je na věnec,“ říká Diana a dodává: „Teď už stačí položit věnec na jídelní stůl a je hotovo. Nezapomeňte ale, že věnec nesmí hořet bez dozoru.“

O Papaveře:

Květinářství Papavera dělá svět barevnější a voňavější už od roku 2008. Za jeho vznikem stojí floristka Diana Shatatová a najdete v něm především sezónní kvítí a přirozené vazby. Slovo Papaver byste našli v latinském slovníku a zároveň na letních polích, které každoročně zbarvuje do červena – česky je to všem dobře známý vlčí mák. Ten je pro svou krásu, křehkost a pomíjivost zakladatelce sympatický natolik, že po něm pojmenovala své květinářství, a dokonce si ho nechala vytetovat na nohu.

Kamenný obchůdek můžete navštívit na pražském Smíchově na adrese Stroupežnického 10 hned vedle vchodu do Kavárny co hledá jméno, případně si květiny můžete objednat na eshopu.

Reklama