Cíl je přitom vždy stejný, první rande skončí a mělo by brzy následovat další. Pokud už žádné nebude, je konec, přichází porážka a je třeba se z ní oklepat, začít následně znovu a jinak. K cíli vedou různé cesty a chybami se člověk učí, to je přece nad slunce jasné. Ale také je třeba neudělat stejný omyl dvakrát. Věděli jste například, že květina je na prvních schůzkách věc docela očekávaná?
5c7fe29b80b45obrazek.png
Pomocné body díky rudé růži, to je klasika
Rozhodně nejde o nějaký přežitek nebo dokonce přímo prohřešek. Kytka na rande prostě patří, i když to možná podle někoho k dnešní době tak docela nepatří. Může jít o růži, klidně i jinou květinu, snad jen pozor na květomluvu, protože někdy by mohlo být vyjádřeno něco zcela opačného, než dárce původně zamýšlel. Je proto třeba volit obezřetně a váhaví si nechají v květinářství poradit, to přeci není v podobném případě žádná hanba.

Květina zahřeje romantickou duši a jak ukazují i průzkumy veřejného mínění, prakticky devět z deseti dívek a žen podobný dárek očekává. Růže přitom může vyjít asi na tolik, jako káva v dobré kavárně, takže rozhodně nejde o prezent, se kterým by si někdo sáhl hlouběji do kapsy. Naopak, zde jasně platí okřídlené úsloví – za málo peněz hodně muziky. Potěšení pro ženy bez rozdílu věku, to je červená růže, která pak bude vonět ještě pěkných pár dní ve váze. Pravda, něco sladkého na zub může přinést také pár pomocných bodů, ale s květinou jich tedy bude rozhodně více!

A co všechno se vlastně na rande probírá?
Konverzace pro první rande, takový univerzální slovník v knihkupectví prostě nenajdete. Pokaždé jde řeč jiným směrem, můžete probírat koníčky, svou práci, pokud je alespoň trochu zajímavá nebo třeba rodinu. Rozhodující je také místo schůzky, které může dát zajímavý podnět a je jen na vás, jestli jej následně využijete nebo ne. Kde by vlastně to ideální rande mělo být? Alternativ je přece dost a někdy záleží přímo na fantazii obou lidí, kteří se spolu domlouvají. Sportovně založení lidé asi nebudou celé odpoledne sedět v kavárně a naopak…

  • Bavte se při sportu. Je to vlastně divadlo, o kterém se můžete bavit už přímo během děje.
  • Malá procházka neuškodí. Na čerstvém vzduchu se lépe okysličí mozek, řeč bude plynulejší.
  • Výstava nebo ZOO. Právě tady může být tématem společná vášeň pro umění nebo zvířata.

Je nesporné, že za krátkou chvíli byste vymysleli ještě mnohem víc zajímavých možností, kam si vyjít a nenudit se. Tedy alespoň ne prvoplánově, protože rande se může vyvinout všelijak a možná si prostě nejste souzeni. Není pak důvod dlouze přemýšlet, jak sbalit kluka, ale spíš se snažit, aby příští rande vyšlo lépe.

Pánové by se měli chovat zcela nenuceně
Žádná křeč, žádné hrané divadlo, právě tehdy se šance na úspěch výrazně snižují, a to přeci nikdo nechce jen tak riskovat. Proč si všechno zkazit už v úvodu, když se situace nadějně vyvíjí? Rande z online seznamek je sice vždy malou sázkou do loterie, ale právě v tom je skryto dobrodružství. Navíc, špetka adrenalinu, který rozvíří stojaté vody podzimní a zimní nudy, kdy je denního světla spíš málo a všichni jsou raději v teple domova, rozhodně neuškodí. Vážné seznámení se dá praktikovat celoročně, rozhodně neplatí, že mu přeje jen léto nebo dovolená. Rande se ale musí samozřejmě odpovídajícím způsobem načasovat, takže je jasné, že dva lidé by si měli trochu psát, vyměnit pár vzkazů, poznat se před tím, než se konečně uvidí osobně. Budou pak mít i více námětů po konverzaci, než kdyby šlo o prosté rande naslepo…

Reklama