Přeji pěkný podzimní den. Vždy, když cítím kouř cigaret, vzpomenu si na svoji první cigaretu a důsledky jejího vykouření.
 
Bylo mi asi 9 let, bylo léto a já trávila prázdniny u babi a dědy na venkově. Chovali králíky. Tehdy děda kouřil cigarety - PARTYZÁNKY. Bylo jich v krabičce 10 a byly poměrné malé proti dnešním. Jednou jsem našla otevřenou krabičku na králíkárně. Byly v ní 3 kousky cigaret a zápalky.
 
Rozhlédla jsem se kolem, vzala jednu cigaretu a zapálila si. Sotva jsem dvakrát či třikrát zašlukovala, dostala jsem bouchanec do zad a děda za mě zvolal: "Copak to provádíš. Chceš otrávit nejen sebe ale i ty ubohé králíky?" Cigaretu mi vzal a já čekala nářez. Ale ne.
 
Děda se chvíli zamyslel a s úsměvem mi povídá: "Víš co, já tě pohlavkovat nebudu. Dám ti jiný trest. Tady přede mnou tu cigaretu dokouříš a i ty zbývající v krabičce. Pak celý týden budeš mít na starosti králíky (bylo jich 20)." A tak se i stalo.
 
Při poslední cigaretě jsem měla skoro naděláno v gatích. Běžela jsem se převléci a vyzvracet. Pak mě nastal krutý týden starostí o krmení pro králíky a udržování čistoty kotců. Myslím, že to byl ucházející trest za kouření. Od té doby jsem nevzala cigaretu do pusy. Proto, jak říká klasik, NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT!
Januše.

Januše, váš dědeček použil osvědčenou metodu, ale byla účinná. A těch králíků by byla opravdu škoda.
 
Za váš příspěvek vám posílám zpevňující sprchový gel Dove

editorka Mira

 

Dnešní téma:

Kouření

Kouříte?

Co nejraději?

Chutná vám cigareta a proč?

Snažíte se odnaučit?

Proč jste přestala kouřit?
Jak se díváte na kouření maminek s dětmi?

Přistihla jste někdy své děti?

Nesnáší kouření?

Co říkáte odděleným místnostem v restauracích?

A jaké to bylo poprvé?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.
redakce@zena-in.cz

Reklama