Granule versus vlhká potrava
Kočky obecně preferují spíše to, co obsahuje nějakou šťávu. Tedy kapsičky, mističky nebo konzervy. Z hlediska jejich zdraví je to také v pořádku, protože jejich organismus tekutiny potřebuje, a to zejména k udržení optimální funkce ledvin. Když uvážíme i to, že kočky obvykle málo pijí, je pro ně skutečně vlhká potrava vhodnější než suchá. Na druhou stranu je krmení výhradně sortimentem vlhkých krmiv výrazně dražší. A tak ideální kombinací bude pro většinu koček kombinace suchého a vlhkého krmiva. Granule mívají kočky obvykle k dispozici stále, aby si mohly chodit v souladu se svými potřebami častěji pro menší porce a dvakrát až třikrát denně dostanou opět malou porci vlhkého krmiva.

y1.jpg

U kočky záleží na chuti i kvalitě
Organismus kočky je na kvalitu a kvantitu přijímaných živin mnohem náročnější než organismus psa. Proto je u ní velmi důležité nespokojit se s málo kvalitními, ale za to levnými a oblíbenými granulemi. Krmení touto sortou krmiv se záhy na zdraví a kondici kočky určitě projeví. Na druhou stranu někdy trvá, než najdete kvalitní krmivo, které bude Vaše kočka ochotna dlouhodobě baštit. U koček bývají velice oblíbené granule lisované za studena. Proces výroby zajišťuje kromě zachování vysoké kvality vstupních surovin také atraktivní vůni a chuť granulek. „Krmiva Yoggies vyrábíme tak, aby se co nejvíce podobaly přirozené potravě kočky a současně jí chutnaly opravdu dlouhou dobu. Majitelé koček se tak nemusí bát, že za pár dní budou muset hledat jinou alternativu.“ konstatuje Jiří Švihálek, ředitel firmy Yoggies. Pokud vaše kočka nechce jíst granule, zkuste jí nabídnout třeba Yoggies granule s kuřecím masem, s krocaním masem a velmi oblíbené granule pro kočky s jehněčím, zvěřinou a bílou rybou. Tyto granule kromě jiného obsahují i jedinečná probiotika pro podporu imunity i celkového zdraví koček. Jsou alternativou hlavně pro kočky krmené masem a mohou být používány jako kvalitní forma plnohodnotného kočičího jídelníčku, který může být občas zpestřen syrovým masem.

y3.jpg

Proč vybírat pečlivě i vlhké krmivo
Průměrně velká kočka většinou sežere za den jednu, ale i dvě kapsičky, konzervy nebo mističky. To je velká část její denní krmné dávky. Proto nestačí dbát na vysokou kvalitu suchého krmiva. Je nutné pamatovat i na odpovídající kvalitu vlhké složky každodenního jídelníčku. Na rozdíl od granulí je snadné jednotlivé mističky, kapsičky nebo konzervy střídat. U koček obvykle vítězí ty s vysokým obsahem šťávy. A tak i skutečně mlsné kočce, která nechce jíst, vyzkoušejte dát Yoggies mističku s kuřecím masem nebo s lososem a tuňákem. Oblíbené chutě kombinují i konzervy Yoggies, losos a divoká kachna, stejně jako 100% králík s brusinkami.

y2.jpg

Chutnat bude i B.A.R.F.
Ano, i kočka může „barfovat“. Syrová potrava je pro kočku velmi vhodná, neboť splňuje jak požadavky na chutnost, tak se složením nejvíc podobá přirozené potravě kočky. Ale jak upozorňuje MVDr. Michaela Riedlová, „Pokud se rozhodnete dlouhodobě krmit svoji kočku syrovou potravou, je optimální zvolit odborně připravenou a vyváženou masovou směs obsahující kromě základu také výživové doplňky, které organismus kočky potřebuje, tedy probiotika, prebiotika, potřebné vitamíny, minerální látky a kloubní výživu.“ Tyto požadavky výborně splňuje například Yoggies B.A.R.F. 100% krůtí, Hovězí a krůtí komplet s brusinkami nebo Kuřecí komplet s brusinkami. Vzhledem k tomu, že kočka je stoprocentní masožravec, není nutné k vyváženému B.A.R.F. přidávat žádnou přílohu.
636d0a9340dc9obrazek.jpg