upouti-jpg-.jpg

Postupem času se na terase, chodníčku, ale i na lavici, kterou máte na léto postavenou na stálo na zahradě pod stromem nebo u jezírka, tvoří řasy, které zabarvují podklad do zelena. Vznikají zejména v místech, kde je trochu více vlhkosti, nebo méně slunce, jako v rozích, pod stromy, nebo u vodních ploch. Takovou zelenou asi většina z nás nemiluje. Zejména když k tomu přibyde špína, nebo dokonce lišejník či mech. Jak se těchto nezvaných hostů zbavit? Zapomeňte na koště, kartáč, nebo dokonce lopatku na plevel a mech. Technika nám umožňuje použít snadnější a rychlejší řešení – tlakovou myčku. Myslíte si, že je to jen pro chlapi? Nepleťte se. Čištění s „tlakovkou“ si zamilujete. 

DB-180-top-DB-145-middle-stairs-app-1-CI15-96-dpi-jpg-.jpg

Co a jak?
Šikovné tlakové myčky jsou vytvořeny tak, aby s nimi bylo možné pracovat na různých materiálech. Například, máte-li doma dřevěnou terasu, postupujte co nejopatrněji, abyste nepoškodili dřevo. Ideální je zvolit tlakovou myčku, například Kärcher K 5 FULL CONTROL HOME se speciálním nástavcem – T-racer, který šetrně, a přesto s dostatečnou silou plochu vyčistí a nepoškodí ji.

Pro čištění pevnějších ploch můžete použít koncovku se širším či užším paprskem. Tak velmi snadno odstraníte například řasy, které podkladu dávají nevzhledné zelenavé zabarvení. Lehce se zbavíte i lišejníku či mechu z kamenné zídky.

Tlakovou myčku lze použít ale i k odstraňování plevele. Úzkým paprskem rostlinu odříznete od země.

Tlakovou myčkou ale nemusíte čistit jen venkovní prostory. Ideální jsou pro mytí aut, kol, ale také motorek a vašich dalších miláčků.

FJ-6-car-app-5-CI15-96-dpi-jpg-.jpg

Nemusíte hledat kohoutek
Některé tlakové myčky dokážou využívat i alternativní zdroje vody – jako jsou rezervoáry, kanystry, potok nebo rybník. Díky tomu dokážete ještě lépe šetřit vodou.

Jak nastavit ten správný tlak
S tlakovou myčkou K 5 FULL CONTROL HOME (NYNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU 10 490 Kč) budete na každém povrchu požívat ten nejvhodnější tlak. Stupeň tlaku si můžete nastavit na pracovním nástavci a vždy vám jej zobrazí i LED kontrolka na pistoli, tudíž máte kontrolu stupně tlaku maximálně pod palcem. Na režim čisticího prostředku můžete přepnout snadno a bez jakékoliv výměny pracovního nástavce. Tlaková myčka K 5 FULL CONTROL HOME je stabilní a zároveň kompaktní, takže manipulace se zařízením je velice snadná. Součástí balení je i Home Kit s čističem ploch T 350 a Čistič kamene 3 v 1.

Snadné nanášení čisticího prostředku také umožňuje pěnovací tryska, se kterou vytvoříte aktivní pěnu. Oceníte ji zejména při mytí aut, plastového zahradního nábytku a některých ploch.

Více inspirace najdete na stránkách www.karcher.cz

5d4d4cb10346a1324503-std-1-96-dpi-jpg-.jpg

Podívejte se na video


 

Reklama