Já mám humor moc ráda a dodnes se dokážu smát jako puberťačka, až mi tečkou slzy a bolí mě břicho. Nevadí mně ani udělat si legraci sama ze sebe a dost často se stávám terčem mého bratra či přítele. Vždy dokážou využít mé nevědomosti, když se na ně obrátím s něčím, co nevím, nebo potřebuji poradit, tak jsou schopni mi nakukat takovou blbost, a já naivní a důvěřivá vždycky valím oči. Nakonec vždycky prokouknu, jak to je, a společně se zasmějeme.

Naposledy mě nachytal v pondělí můj švagr. Pořád někde něco zapomíná, nejčastěji když jsou na návštěvě u našich, zapomíná si tam telefon, doklady atd... vždycky říkám, že je ten typ chlapů, kteří zapomínají děti ve školce. Takže se jejich Terezka má na co těšit, zatím je jí 9 měsíců, ale pochybuji, že se to do té doby zlepší. No ale zpět k mému příběhu.

Tento víkend v sobotu byli opět na návštěvě u našich a samozřejmě si tam švagr zapomněl telefon. A protože jsem jela v neděli za mamčou na pokec, tak jsme se domluvili, že mu telefon přivezu. Bydlíme ve stejném městě, kdežto naši v nedaleké vesničce. Měla jsem mu telefon odvézt ještě v neděli večer cestou od našich, ale nějak se to zvrtlo (to by byl zase jiný příběh), a tak jsme se domluvili, že mu jej hodím v pondělí po cestě z práce. Ráno v práci zvoní jeho telefon, podívám se na číslo a bylo neznámé, ale místní pevná linka. Říkám si, to můžu zvednout, určitě mi volá on z práce, že si pro telefon jede. Ohlásil se mi ale nějaký pan x a říká, že shání mého švagra. V krátkosti mu vysvětlím, jak to je a že mu večer může zavolat. Pán mi nevěřil, že švagr telefon určitě prodal, že ho nemůže dohnat a už 14 dní se mu nemůže dovolat a že se mu vyhýbá, protože mu dluží velkou částku atd...
No nakonec jsem ho ujistila, že skutečně bude večer švagr na příjmu, a zavěsil. No to víte, mně začalo šrotovat hlavou, že má dluhy, že něco před mojí sestrou tají a co chudák jejich malá holčička. Ne že bych nějak o svém švagrovi pochybovala, ale je právě pro každou špatnost a do každé blbosti se nechá zatáhnout, a tak jsem si myslela, že má nějaký průšvih. No nemohla jsem se v práci ani na nic soustředit a přemýšlela, co s tou informací budu dělat.
Nakonec asi po 2 hodinách jsem zavolala sestře. A chybu udělal ten pán, že se mi představil pravým jménem, protože když jsem se zeptala ségry, zda zná nějakého pána x, tak řekla: „No jasně, to je manželův kolega z práce." A už mi to bylo jasné, když jsem jí řekla o našem rozhovoru, tak mě utvrdila v tom, že je to určitě legrace, protože pan x takový vtipálek je. No je vidět, že sestra s manželem mají mezi sebou důvěru, že ji to ani trošku nezviklalo. A já jsem si ulevila, že se nic nestalo, a jen jsme společně se sestrou vymýšlely, jak to panu x oplatit. To jsme ještě nevěděly, že je v tom namočený i švagr.
No nápadů jsme měly dost, ale nakonec jsem zavolala rovnou švagrovi přímo do práce. Samozřejmě na číslo, ze kterého mi volal pan x, i to ho prozradilo, že volal z práce a sestra to číslo znala. Pořádně jsme se tomu zasmáli, ještě když jsem mu po práci telefon předávala, ale ani se neodvažuji představit, kdyby ten telefon měla ještě mamča a tuhle legraci by si udělal z ní. No ale prý mě švagr zkoušel, jestli to hned zavolám sestře.

No ale řekněte sami, co byste v takové situaci udělali? Mně přišlo naprosto samozřejmé, že to sestře řeknu, protože tuhle věc by měla vědět, zvlášť když jsou manželé. Ale pořád jsem tajně doufala, že o té věci ví nebo spíš, že se třeba jedná o omyl. No naštěstí to dobře dopadlo, a já snad už nebudu dělat dobré skutky a švagrovy zapomenuté věci nechám, kde si je zapomněl, ať si poradí sám :-)

Zdraví Lenka


Milá Lenko,
tak se vám ta zvědavost trochu vymstila, že? 

Reklama