Po kulturních novinkách si dáme opět jeden úsměvný příspěvek od čtenářky. Ať je ten páteční den o něco veselejší.

O tom, jak mi manžel „zatopil“
Během krátké doby jsem již podruhé zůstala na několik dní s dětmi sama doma. Manžel právě „služebně“ lyžuje na rakouském ledovci, nějaký důležitý seminář či co :)

Když jel nedávno do Německa, měla jsem trošku obavy, jak to tady s těmi našimi rarášky sama zvládnu (když už nic, muž je každý večer koupe), ale děti jsou parťáci do nepohody. Jakoby vycítily, že není prostor pro potíže, všechno šlapalo na jedničku. Až jsem se obávala, jestli nejsou nemocné. Nebyly. V okamžiku, kdy se nám táta vrátil, vrátily se i tzv. „malé scény“ (nekonečné řešení ničeho s tříletou dcerou, na které okamžitě reaguje i náš čtyřměsíční syn, zkrátka běžná domácí pohoda, však to znáte :)

Ve chvíli, kdy manžel při své první cestě překračoval hranice republiky, jsem sama (na první dobrou) zvládla podpálit oheň v našem krbu. Muž to tenkrát nachystal do stavu „jen škrtnout“ (hladký průběh akce tedy osobně zajistil), šlo jen o to, abych pochopila, jak funguje regulace hoření (případný neúspěch by byl tedy na triku blondýny). Další den jsem již „zkušeně“ zatopila sama. Od A do Z (ono mi totiž nic jiného nezbývalo, jak na potvoru se dost ochladilo).

Horké počasí uplynulých dní nedávalo tušit, že bude potřeba podpořit teplo domova i tentokrát. Na mě tu bylo ráno sice teplo až dost, ale přece jen, děti by těch pouhých pár desetin nad dvacítkou mohly vnímat diskomfortně. Třísky na podpal jsem naštěstí v garáži našla (ohánět se sekerou, je to nejspíš na další článek), tak jsem jen zavzpomínala na březnové „školení“. O nic nejde, vždyť už to znám. Přísahala bych, byť písemné poznámky k dispozici nemám, že jsem žádný krok neopomněla. Přesto z krbu (pootevřeného, otevřeného i zavřeného) vycházel štiplavý dým. Nevzala jsem snad dřevo ze špatné hromádky (vozilo se postupně, ne všechno je stejně vyschlé, dle pokynů se má odebírat zezadu zleva)? Nespletla jsem si manuální regulaci s automatickou? Sakra, co dělám špatně…… Mezitím kojím, uklízím, vařím, peru, převlékám, věším prádlo, chystám svačinu, bude to asi v tom, že se ohni správně nevěnuji, jak to láskyplně dělává manžel. A dým je všude, i v druhém patře (máme totiž rekuperaci, která jej spolehlivě rozhání).

Po cca hodině, kdy byla „mlha“ téměř tak hustá, že by se dala krájet, jsem nesměle (ne, já se ho nebojím, jen chci dodat vyprávění tu správnou dynamiku) vytočila manželovo číslo. Nepřekvapil, já to na svahu také neberu. Ozval se o další cca půldruhé hodiny později, když sjížděl z kopce do hospody (prý) na polévku. Naprosto klidným hlasem mi sdělil, že musím oběhnout dům, vytáhnout jakousi nerezovou mřížku, z trubky, kterou zakrývala, odstranit obrovský hadr, a vše bude OK. Mít ho v tu chvíli po ruce, nejspíš ho praštím.

Pak ještě přišla SMS, že na toto sezónní opatření zapomněl, že se omlouvá. Podrobné technické, fyzikální a chemické parametry situace, která zde nastala, se nejspíš dozvím v sobotu v noci, ale toho vás (s velkou pravděpodobností) ušetřím. To jsou prostě chlapi…Štěstí, že alespoň vím, že ten náš nás má přes všechny naše nedokonalosti bezmezně rád.  

RosaGloriaDei

Pozn. red. : Text nebyl redakčně upraven

_________________

A to je to nejhlavnější. Spokojená rodina, láska…  hned se všechno lépe snáší.
Pěkný příběh, jako z knihy povídek…
Děkuji a přeji pěkný víkend
Saša

Reklama