Únor je přesně doba, kdy většina maminek bojuje s dětskými nudlemi a kašlem u svých potomků. Střídavé počasí tomu pěkně nahrává. Čím posílit dětskou imunitu? Zeptaly jsme se na zkušenosti několika maminek.

Dětskou obranyschopnost, která je částečně vrozená a částečně získaná, ovlivňuje mnoho faktorů. Jsou jimi třeba pestrá strava, odpočinek, ale i přiměřená fyzická aktivita, očkování. Vliv má i prostředí, ve kterém žijeme. Jak řeší imunitu svých dětí české maminky?

Klára (29)

kidMám dvě dcery ve věku dva a čtyři roky, naštěstí jsou obě docela zdravé. Začátek roku byl u nás dost krušný, jedna dostala antibiotika na zápal plic, druhá měla zánět v uchu. Na doporučení lékařky jim teď dávám sirup na posílení imunity. Přípravek by měl obsahovat výtažek z hlívy ústřičné. Podobný přípravek máme s manželem i pro sebe. Moc důslední v užívání ale nejsme.

Zuzka (36)

Nevím, jestli jsem ta pravá, která se může vyjadřovat k posílení dětské imunity. Můj syn Dalibor jí odmalička pouze několik potravin. Nedostanu do něj žádné ovoce či zeleninu. Nevypije nic kromě vody. O nějakých multivitaminech v podobě gumových bonbonů nemůže být řeč. Prostě je nesní, protože mají ovocnou chuť. Stejné je to se sirupem. Asi je zbytečné dodávat, že je každý měsíc nemocný a já se střídám s manželem na nemocenské nebo pracujeme z domu…

Markéta (40)

Já nedám dopustit na saunu. Chodíme do ní celá rodina od podzimu do jara a mám pocit, že jsme rozhodně zdravější než naši známí v okolí. Sem tam nějaké nachlazení u dětí proběhne, ale žádná katastrofa. Nejsem příznivec „umělých“ vitamínů.

Leona (38)

Oba naši kluci jsou nemocní pořád. Starší donese virózu ze školky a do týdne lehne mladší a následuju já. Je to začarovaný kruh. Tonoucí se stébla chytá, takže jsme začali řešit různé vitamíny. Lékárnice nám doporučila Marťánky Imunoforte. Forma bonbonů nám vyhovuje. Jsem zvědavá, jestli to budeme mít na kluky nějaký účinek.

kid

Jitka (27)

Náš čtyřletý Patrik nemá s imunitou rozhodně problém. Sem tam nějaké rýmičky jsou, ale spíš výjimečně. On dobře jí. Takže jen hlídám, aby měl dostatek ovoce a zeleniny a nějaké multivitaminy neřeším.

Náš tip:

ImunoFORTE

Účinnou formou pomoci je užívání doplňku stravy Marťánci ImunoFORTE, který se doporučuje podávat během období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení, v průběhu rekonvalescence, v případě fyzické nebo duševní únavy a pro akutní podporu imunity. Dětem od jednoho roku je určen sirup, od tří let mohou děti užívat tabletky.  

Čtěte také:

Reklama