Bylo nedělní odpoledne, automobil kodrcal podél Vltavy a náš redakční Bertík zezadu sám pro sebe říkal „mimi hají, mimi ee, mimi fůůůj“. Vraceli jsme se právě z porodnice v Podolí a byli po návštěvě naší redakční kolegyně Míši Veselé.
Bertík myslím shrnul veškeré dojmy z návštěvy porodnice do několika málo slov.

Je taky chlap jako já.
A teď vážně.

Navštívili jsme Míšu v jejím pokoji v sestavě Klára, Krize a Albert.
Míša leží, stojí, kojí a spí s ještě jednou maminkou, která má malou holčičku.
Malý Ruprecht alias Matyášek je malinký, hladový a stále by byl přisát u prsu.

Klára se rozněžnila, Míša konstatovala, že to bylo ještě horší než původně očekávala a že neví, jestli to může popsat do článku, aby náhodou nějakou jinou prvorodičku úplně od pořizování miminka neodradila.
Tvářila se statečně a ani jednou se nerozplakala.

Vyprávěla (podrobně to jistě popíše sama) jak všechny její iluze o průběhu porodu šly v ten „dvouapůlhodinový okamžik“ pryč.
Jak neměla náladu si při porodu číst, ani poslouchat hudbu, ani ….

Půjčila malého Matyáše nejen Kláře, která ho oslintala a málem i oplakala, ale i mně.
Jak je mým tradičním zvykem, miminko jsem pohoupal, párkrát vyhodil do vzduchu a těsně nad podlahou lehce chytal do jedné ruky za zavinovačku.

Maminka je Míša pořádná, zavinovačka vydržela a miminko nevypadlo. Poté, co jsem se však rozhodl zapojit do hry s Matyáškem i malého Bertíka, Míša zakročila jako lvice a uložila ho k zaslouženému spánku.
Bertík malému Veselému, který moc veselý nebyl, (po našem škádlení trošku řval, ale naštěstí nebyl v porodnici jediný řvoun, takže si toho nikdo moc nevšímal) rval pod čumáček své autíčko.
Moc jsem ho nepoznával, normálně by totiž spíše kladívkem zkoušel pevnost hlavičky soupeřícího tvora… Ale je možné, že otcovské instinkty se u mužů probouzejí již takto brzo.

Nebudu tenhle text příliš natahovat, důležitější jsou v něm fotky maminky a miminka.
Takže si je hezky prohlédněte.
Míša s Ruprechtem naši návštěvu přežili, při návštěvě nebyl nikdo zraněn, ani rybičky v kašně. Kdo zná porodnici v Podolí, ví o čem mluvím…
Míša vzkazuje, že mi nemáte vše věřit a že až se vrátí z porodnice, deníček prvorodičky bude pokračovat.

(další foto viz fotoalbum Žena-in))

Krize  

               
Reklama