Léto, plavky, tílka, hluboké výstřihy. Také se orosíte, jen když slyšíte tato slova pohromadě? Těžko spočítat, kolikrát jste už slyšela, že každá žena je krásná bez ohledu na barvu očí, objem pasu nebo velikost poprsí. Je to taková útěcha, zdvořilost, která se říkává, ale my ženy to cítíme jinak. Naštěstí nežijeme ve středověku, a když na sobě chceme něco změnit, můžeme využít služeb plastické chirurgie.

MUDr. Jan Měšťák, CSc.Je těžké žít ve světě, který nutí ženy, aby si myslely, že normální je nosit podprsenku velikosti 70 E při velikosti kalhot XS. Ale plastická chirurgie není jen o tom, vypadat čím dál tím lépe až do podoby, která už jen z dálky odpovídá tomu, jak žena vypadala dříve, nebo je jí naprosto nepřirozená. „Plastická chirurgie poslední doby je především o tom, vypadat přirozeně a zbavit se vad, které nám příroda omylem přibalila do vínku. Často řešíme i operace, kdy ženy přišly kvůli nehodě nebo zákeřné nemoci o jedno, nebo oba prsy,“ vysvětluje doc. MUDr. Jan Měšťák, vedoucí lékař kliniky Esthé.

Ženy ke zvětšení prsou ale nevede jen touha kupovat si větší podprsenku a chlubit se nadmutým hrudníkem, což je stále představa velkého množství lidí, kteří jen když slyší slovo plastika, ježí se jim chlupy po celém těle. „Nemalou část našich pacientek tvoří i ženy, které se narodily s genetickou dispozicí velkého nepoměru boků a prsou, velmi štíhlé ženy, které prsa téměř nemají, ženy s výraznou asymetrií mezi levým a pravým prsem a také maminky po kojení,“ přibližuje současnou klientelu docent Měšťák, který patří mezi nejlepší plastické chirurgy u nás. Prsa jsou odpradávna symbolem ženství a jejich výrazná odlišnost od průměru může jejich majitelku silně trápit. V tomto případě je plastická operace jedinou možností, jak ženě vrátit sebevědomí a víru v sebe sama.

prsa

Zvětšovací operace prsů má velmi dobré výsledky a je efektivní. Výsledek je vidět ihned a ženy jsou proto téměř ihned jako vyměněné. Kromě různého umístění implantátu a jeho tvaru vybírá chirurg také přístupovou cestu, kterou bude implantát do prsu vsunut. Jednou z možností je řez na rozhraní tmavé a světlé části dvorce. Řezy je však možné vést také v podprsní rýze nebo v podpaží. Veškeré detaily se ale probírají na předchozí konzultaci.

MUDr. Karel UrbanPo operaci sice čeká ženu několik omezení, ale nic to nemění na tom, že již za přibližně šest týdnů od operace začne žít žena úplně nový život. „Je až neuvěřitelné, co dokáže pár hodin naší práce udělat s celým životem jednoho člověka. Proto svou práci tolik miluji a budu ji dělat tak dlouho, dokud mi to okolnosti dovolí,“ říká přední český plastický chirurg Jan Měšťák. Říká se, že když lidé svou práci milují, dělají ji lépe než ti, které k výkonům motivují jen peníze. Jan Měšťák je toho jasným příkladem.

Pokud si tedy již delší dobu pohráváte s myšlenkou, že ze svých lentilek uděláte přinejmenším pomeranče, teď máte tu nejlepší příležitost svou myšlenku realizovat. Pokud je vám více než 18 let, můžete MUDr. Libor Kmentse zapojit do soutěže, kterou pro své pacientky pořádá pražská klinika plastické chirurgie Esthé. Čtyřicet nejrychlejších získá významnou MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D.slevu ve výši až 13.200,- Kč na zvětšení prsou. Zákrok provádí špičkoví chirurgové doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., MUDr. Libor Kment, MUDr. Karel Urban a MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D., kteří pomohli operací prsou již bezmála pěti tisícům žen.

Stačí se v období 1. 6. – 31. 8. (či do ukončení soutěže v případě naplnění kapacity) přihlásit pomocí kontaktního formuláře www.esthe-plastika.cz/kontakty a napsat váš životní příběh s vysvětlením, proč jste se rozhodla pro zvětšení poprsí. Nezapomeňte uvést jméno a příjmení, datum narození, telefonní číslo a fotografii s popisem, co od operace očekáváte.

Foto: Esthé

Reklama