bonduelle

ČERSTVÁ ZELENINA MRAŽENÁ ZELENINA

Utržena na farmě čerstvá.

Umytá a zabalená čerstvá zelenina putuje do supermarketů nebo na farmářské trhy. Tam je buď skladována, nebo prochází mnoha rukami lidí, zatímco se prodává.

Utržena na farmě čerstvá.

Čerstvá zelenina je ihned po sklizni převezena do továrny, která je v těsné blízkosti polí. Zde je umyta, oloupána, případně nakrájena a blanšírována v horké vodě nebo páře. Blanšírování zajistí, že se deaktivují enzymy, které by způsobovaly nutriční ztráty.

Doba, která uběhne mezi sklizní, koupí a samotnou konzumací čerstvé zeleniny může trvat až 2 TÝDNY.

Během této doby začíná zelenina stárnout působením vzduchu, světla a enzymů, které jsou v zelenině přirozeně obsaženy. Ztrácí nutriční hodnoty, vitamíny, chuť i texturu.

 

Po blanšírování je zelenina zamražena šokem. Tato unikátní metoda zmrazení nepotrhá buněčnou strukturu a v podstatě uzamkne veškeré vitamíny a chuť v den, kterou měla zelenina, když byla sklizena a zamražena. Celý proces zpracování od okamžiku utržení trvá maximálně 4 hodiny.

Veškeré výživové hodnoty a kvality si zelenina uchová až 18 měsíců a bez konzervačních látek.

Smutný život v regálu.

Je bez diskuse, že ta nejlepší zelenina je ta utržená v ten nejoptimálnější čas zralosti přímo na zahrádce. Faktem ale je, že má velmi krátkou trvanlivost. Skladování v supermarketech nebo lednici po několik dní způsobí, že ztrácí až 80 procent svých nutričních hodnot a vitamínů.

Ztráta výživových hodnot při přepravě mražené zeleniny od výrobce, do supermarketu a následně do Vašeho mrazáku je minimální. Nespornou výhodnou je, že ji můžete dávkovat podle chuti a potřeby. Co nespotřebujete, může vrátit zpět do mrazáku bez ztráty jediného vitamínu.

Jakmile zamražená, zelenina si uchová své nutriční hodnoty a chuť ze dne, kdy byla sklizena.

Revoluce?! Ne, jen holá fakta. Kritické jsou první hodiny po utržení zeleniny, kdy se rapidně vytrácí vitamíny. Čím dříve je zelenina zpracována, tím více cenných vitamínů a minerálů si uchová. Pokud tedy nemáte svou vlastní zahrádku před okny, volte raději zeleninu mraženou.

Vyzkoušeli jsme pro Vás 3 recepty!

HRÁŠKOVÝ KRÉM

bonduelle

ZELENINOVÉ KOBLÍŽKY S RAJČATOVOU OMÁČKOU

Bonduelle

BROKOLICOVÝ SALÁT S MOZZARELOU

brokol

Reklama