Brouzdáte po kočičích webech? Pak nejspíš znáte web kočičky Adélky, který je jeden z nejpovedenějších, ale zároveň i nejstarších vůbec. A tak se pojďme malinko podívat do zákulisí výroby a správy internetových stránek o kočkách. Že to není žádná hračka, vám poví Martin Pecha, správce a majitel Adélčina webu.

 

Kolik let už Web kočičky Adélky vůbec existuje?

 

Tak odpověď na tuto otázku můžete najít na http://www.kocka-info.cz/tema/asp-2004/news_item.asp?NewsID=37 (tento článek vyšel k 6. výročí webu Adélky). Jinak Web Adélky oslaví tento rok 28.4. 2006 už 8 let na internetu!! (poznámka pro přítomné dámy – je tam ke zhlédnutí i samotný Martin v rouše adamově!)

 

A co kočička Adélka? Představte nám ji...

 

Kočku Adélku už není nutné představovat, protože to byla má první kočka a ta zůstala po rozvodu v bytě, ze kterého jsem se odstěhoval a nemám o ní už žádné zprávy delší dobu, ale věřím, že je v pořádku a zdravá si užívá života.

Dnes máme s Luckou dvě kočky Popelu a Sněhu (Pipo a Husně) a ty s námi žijí ve společné domácnosti, a nutno říci, že tam i vládnou
J v dobrém slova smyslu. Kočky jsou našim čtenářům známe z fotografií a článků a hlavně z naší ON-LINE web camery, kde je můžete po celý den sledovat (pokud se uráčí ukázat před objektivem). Také se musím pochlubit, kočka Sněhu (Husně) je na všech obalech steliva MAGIC PEARLS (modré i červené balení) a foto samozřejmě pochází z webu Adélky.  

 

Provoz takového webu stojí hodně času, peněz a někdy i nervů, neměl jste někdy chuť to už „zabalit“?

 

Musím souhlasit. Provoz webu stojí hlavně mnoho času, protože naši čtenáři jsou denně zvědaví na nový článek nebo příspěvek, posledních 5 let se nám to daří a opravdu každý den je na webu nový příspěvek, za to samozřejmě vděčíme našim čtenářům a návštěvníkům, kteří nám svoje příspěvky posílají a já je pouze zpracuji a upravím nebo přidám foto. Web Adélky samozřejmě používá administrační systém. A peníze?

Samozřejmě to něco stojí, protože už díky návštěvnosti musíme mít velmi kvalitní hosting a obrovský prostor pro fotografie a články (momentálně 1,5 GB). Zrovna tento týden bylo nutné vše přesunout na méně vytížený server, aby mohla fotogalerie nadále pracovat svižně a spolehlivě.

Web Adélky je 100% nekomerční a rozhodně nevýdělečný, spíše naopak. Měli jsme samozřejmě několik nabídek na reklamu, ale zatím je odmítáme, nechci, aby byl čtenář zahlcen samou reklamou a bannery. Výjimku tvoří sponzorové fotosoutěže. No, jestli to mám vyjádřit finančně, tak ročně doplácím na Web Adélky cca 8 000–10 000 Kč
J , ale jak říkám, je to koníček a mám radost, že se web Adélky lidem líbí a navštěvují ho. I za toto jsem považován v dnešní době za „ cvoka J .

Nálady, že vše ukončím a Web Adélky zmizí z INTERNETU, mě napadají velmi často, a to díky některým e-mailům a šťouralům, ale pokaždé jsem byl přemluven čtenáři, abych i dále pokračoval, a tak zatím je web Adélky tady, a pokud bude navštěvován, tak tady bude i nadále.

 

Kolik máte přispěvatelů a spolupracovníků?

 

No, to je otázka J Přispěvatelů má web Adélky mnoho, jak už jsem napsal, příspěvky jsou od čtenářů a návštěvníků a za to bych i touto cestou chtěl poděkovat, že se podílí na webu Adélky a jeho denní aktualizaci – děkuji .

Všechna práce s úpravou článku, příspěvků a fotografií leží na mně samotném a na Lucce, která mě nechává sedět večer u PC, abych příspěvky připravil k vydaní apod. Je to bohužel tak, i když jsem zkoušel několik spolupracovníků, tak nebylo v jejich silách reagovat tak rychle, jak by si čtenáři a návštěvníci webu představovali, takže vše dělám sám J. Nesmím zapomenout zmínit spolupracovníka „Jirku Fialu„, který provádí programové úpravy a kompletně napsal celé diskusní fórum, které se upravuje dle přání našich čtenářů a návštěvníků. A za seznam odkazů děkujeme www.chovatelskestanice.cz .

 

Plánujete do budoucna nějaké změny na webu?

 

Změn se samozřejmě plánují, ale bohužel není mnoho času, tak přesně nevíme, kdy a jaké nastanou J . Ale určitě budeme rozšiřovat „Velkou fotogalerii„ a diskusní fóra a seznam chovatelských stanic čeká také předělání J . A v hlavě mám i další nové rubriky.

 

Na webu se pravidelně objevují fotosoutěže, testování krmiv či kočičí kosmetiky. Čím nalákáte případné nové čtenáře, nějaké další soutěže, zajímavé informace?

 

Fotosoutěže budou i nadále pokračovat, i když u posledních dvou po jejich skončení byl problém se sponzorem a tak všechny ceny musel zaplatit web Adélky J, i to se bohužel stává, ale naši čtenáři se nemusí bát, o svoje výhry nepřišli a nepřijdou.

O testování nás prosí sami naši čtenáři, a tak kontaktujeme výrobce  a výrobky, krmiva představíme na webu Adélky, a jestliže má výrobce i zájem, zajistíme testování .


Čím lákáme nové čtenáře? No, hlavně denní aktualizací a obrovským obsahem informací, příspěvků v diskusích a samozřejmě ohromnou fotogalerii, volně přístupnou pro nahrání fotografií našich čtenářů a návštěvníků.

V neposlední řadě  tím, že web je bez reklam a je zaměřen na všechny kočkaře bez rozdílu. Také se ptáte, jaké další soutěže budou na www.kocka-info.cz, toto neprozradíme, ale rozhodně budou a o tom jaké, můžou rozhodnout i sami čtenáři.

 

A protože se webu kočky Adélky už blíží další narozeniny, tak přeji hodně spokojených čtenářů, hodně aktivních přispěvatelů a Martinovi hodně a hodně času (nebo nafukovací den?), no prostě ať tyhle příjemné stránky vzkvétají, stejně jako všichni naši chlupatí miláčkové!

Reklama