V pondělí večer se konal v pražském divadle Semafor koncert skupiny Two Voices, u příležitosti křtu alba Mrak jedné z protagonistek tohoto dua, Jany Rychterové.

Přijali jsme její pozvání a s napětím očekávali, jaké vystoupení bude. Byli jsme neskutečně mile překvapeni, duo Two Voices složené ze šansoniérky Jany Rychterové a operní pěvkyně Edity Adlerové (viz náš rozhovor Čtenářka šansoniérka: Two Voices) doprovázel vtipem sršící houslista Vladimír Iljič Pecháček, který se rád pyšní svými iniciály V. I. P., a bubenice Markéta Mazourová.

Program byl rozdělen na dvě části, přičemž na konci první části bylo pokřtěno album Mrak. Album mělo tři kmotry a jednu kmotru, stali se jimi nesmrtelný Jiří Suchý, jeho jevištní partnerka Jitka Molavcová, zakladatel sdružení Šanson – věc veřejná Milan Jíra a novinář Jan Petránek.

Skladby, které v průběhu večera zazněly, by bylo možno dělit podle dvou kritérií na vážné a humorné, dále pak na vlastní, klasické a populární.

Mezi populárními skladbami zazněla například Madonnina píseň Frozen a z publika se ozývaly hlasy, které děkovaly prozřetelnosti, že na tento koncert Madonna nezavítala, protože by po výkonu obou zpěvaček musela pověsit své řemeslo na hřebík. Mezi klasickými skladbami nechyběl Šavlový tanec (viz náš rozhovor Čtenářka šansoniérka: Two Voices ) ani valčík Na krásném modrém Dunaji (netradiční text-recept Jany Rychterové si můžete přečíst zde: Na krásném modrém Dunaji).

Sami jsme se nejvíce pobavili při písni Nakupovací, která se zabývá řešením situace, „jak donutit chlapa, aby s vámi šel na nákup.“

Pokud vás zajímá více informací o tomto pozoruhodném duu, můžete navštívit internetové stránky: www.twovoices.cz. Zde najdete nejen nahrávky, ale i informace o plánovaných koncertech, které si můžete nechat zasílat e-mailem, stačí si je objednat na info@twovoices.cz. Nejbližší koncert Jany Rychterové je již dnes v Praze v Salmovské literární kavárně od 19.30 hodin.

Fotografie: Jiří Heller, Milena Horáčková 

Na několik otázek jsme se zeptali i čtenářek, které vyhrály vstupenky na tento koncert a k nim i album Mrak a debutové album Two Voices.

Čtenářka tutik

Měla jste radost, když jste se dozvěděla o výhře?
Rozhodně, měla jsem velikou radost.

Už jste někdy dřív na Ženě-in vyhrála?
Dlouho už ne. Kdysi, asi před osmi lety, čokoládu.

Jak se vám líbil koncert Two Voices?
Byl fantastický, skvělá atmosféra, krásné hlasy, vtipné texty... a krásné zpěvačky. Prostě byl celý koncert skvělý!

Která píseň se vám líbila nejvíc?
Úžasně byla udělaná aranž u písničky Frozen, z toho měli všichni husí kůži. Jinak u nás měla největší ohlas píseň o nakupování, ale jinak těžko říct, třeba Dobrú noc na konci bylo úžasné. V hlavě mi teď pořád zní: „Seberem kasu, seberem kasu…“ Všechny ty písničky byly jedinečné.

Šla byste na podobný koncert znovu?
Rozhodně, rozhodně!

Čtenářka Obermajerova

Měla jste radost, když jste se dozvěděla o výhře?
Moc velkou, hrozně se mi to líbilo.

Už jste někdy dřív na Ženě-in vyhrála?
Ne, tohle bylo poprvé.

Jak se vám líbil koncert Two Voices?
Byla jsem moc nadšená, bylo to vtipné a obě zpěvačky mají krásný hlas. Vřele doporučuji každému.

Která píseň se vám líbila nejvíc?
Každá ta písnička byla něčím originální a měla něco v sobě. Teď si vybavím třeba tu fotbalovou, ale opravdu nejde žádnou vyzdvihovat nad ostatní. Bylo to celé moc pěkné.

Šla byste na podobný koncert znovu?
Určitě! Každému bych Two Voices doporučila, bylo to vtipné, jak písničky, tak průvodní slovo, ani chvíli jsem se nenudila.

Čtenářka Bugy

Měla jste radost, když jste se dozvěděla o výhře?
Měla jsem radost.

Už jste někdy dřív na Ženě-in vyhrála?
Vyhrála jsem kalendář a knížku od Aleše Cibulky.

Jak se vám líbil koncert Two Voices?
Líbil se mi moc, byla tam velice pěkná atmosféra. Už jsem o nich věděla, ale naživo jsem je slyšela poprvé, dřív jenom v radiu, v Tobogánu, který uváděl právě Aleš Cibulka.

Která píseň se vám líbila nejvíc?
Líbily se mi vlastně všechny a pobavily mě veselé texty paní Rychterové.

Šla byste na podobný koncert znovu?
Ano, moc ráda. Určitě půjdu znovu.

Související:
Čtenářka šansoniérka: Two Voices

Na krásném modrém Dunaji
Two Voices: Kdo vyhrál album čtenářky?

Znáte Two Voices? Jak se vám líbí jejich písně, zejména pak vtipné texty Jany Rychterové? Už jste někdy vyhrála v nějaké soutěži v našem magazínu?

Reklama