velik

Já jsem vyloženě antivelikonoční typ a vůbec se tím netajím. Oslavu těchto jarních svátků většinou omezuji na velikonoční výzdobu a velikonoční volno vítám jen jako příjemně prodloužený víkend, který využívám k úplně jiným aktivitám, než je gruntování, pečení a malování šišatých nesmyslů. Na velikonoční pondělí se pravidelně přesídluji někam daleko od civilizace, abych nemusela reagovat na zvonění a bušení přiopilých koledníků. Mám totiž husí kůži z představy, že mě muži či výrostci ztupeni alkoholem mydlí hlava nehlava a pak nechápavě zírají, když jim za to nabídnu vlastnoručně obarvené vejce.

Letos jsem koledníkům ujela na koni. Tedy ne že by mě někdo s pomlázkou stíhal, ale dříve, než se vzpamatovali a zazvonili u dveří, frnkla jsem jim na vyjížďku. Než jsem se vrátila, bylo naštěstí po všem. Cestou zpět jsem sice potkala pár mátožných postav s omašlenými pomlázkami, ale respekt z koně jim nedovolil cokoliv podniknout, na což jsem samozřejmě spoléhala.

Ale jak se říká: Přej a bude ti přáno.

Nikomu neberu radost z „omlazujícího“ mrskání a věřím, že se najde většina žen, které by se cítily ochuzené nebo dokonce uražené, kdyby nedostaly pomlázkou.

Patříte mezi ně? Pak jste měla dozajista velikonočně vyzdobený byt, napekla jste mazance a beránky a obarvila vajíčka. A obklopena tou hojností jste s bušícím srdcem vyhlížela koledníky a nechala se honit po zahradě, dvorku či kolem stolu, rozkošnicky pištěla a tak na oko si kryla vyplácenou zadnici rukama.

Svištění karabáče z vrbových proutků je pro vás rajskou hudbou, bez níž byste zaručeně do příštího jara uschla na placičku. Velikonoční výprask od mužských, které ani pořádně neznáte, berete jako krásnou tradici, kterou je nutné udržovat. Pak jste vyloženě velikonoční typ a bylo by škoda si své příhody nechat pro sebe.

Jak jste prožila letošní Velikonoce? Napište nám o svých zážitcích a vašich velikonočních zvycích. Máte z Velikonoc nějaké fotografie? Nebo jste dokonce natočila video? Pošlete nám svoje příspěvky na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama