self

Přiznejme si, že otázku: „Kam s tím?“ si často klade řada z nás. Kam uložit letní a zimní sportovní vybavení, kola, zahradní nábytek a krabice sezónního oblečení? Teď možná přichází i doba, kdy řešíte, kam uložit krabice s vánočními dárky. Je přece třeba je pečlivě schovat před nedočkavými ratolestmi, které prošmejdí každou skrýš! No a co když Ježíšek donese pod stromeček něco většího jako třeba moped, čtyřkolku, nebo třeba katamarán? Když zrovna nevlastníme obrovský podsklepený rodinný dům nebo nemáme babičku s rozlehlým venkovským stavením a starobylou půdou, přiznejme si, že máme občas problém.

Možné řešení? Pronájem skladovacích prostor!

Možná jste nevěděli, že existuje možnost pronajmout si skladovací prostory. Nemluvíme teď samozřejmě o velkých halách v polích za městem. Jde o pronájem prostor pro domácnosti, přesně o takové velikosti, kterou právě potřebujete a na jak dlouho chcete. Dalo by se říci, že jde o nový trend, který k nám do České republiky teprve přichází. Tzv. samo skladování vám pomůže vyřešit problém s uložením především sezonních věcí, které část roku vůbec nepotřebujete. Do pronajatých kójí se dá odložit skutečně i leccos dalšího - třeba rodinný archiv všech fotek a kazet a suvenýrů, o které nechcete přijít. Tím se vám doma uvolní tolik místa, že budete možná překvapeni! Nebo sem můžete složit třeba vybavení domácnosti na dobu, než vymalujete nebo zrekonstruujete byt nebo dům. „Službu využívají také lidé, kteří jedou na delší dobu třeba na dovolenou nebo na delší zahraniční cestu. Osobní věci uloží do boxu a byt nebo dům mohou bezstarostně na pár týdnů opustit, nebo dokonce pronajmout,“ říká Soňa Fialová, ředitelka City Self Storage, která službu v České republice nabízí.

Jak to funguje?

Pronajmutí skladovacího boxu nebo kóje je snadné. Stačí přijít do některé z poboček, vybrat si vhodný prostor a uzavřít smlouvu. Vstup do areálu skladu je non-stop 24 hodin denně sedm dní v týdnu s pomocí vstupního kódu. Největší výhodou celého systému je pružnost - úložné prostory mají velikost od 1 do 50 m2 a lidé si je mohou pronajmout i na velmi krátkou dobu od 1 týdne. Dostupné jsou i ceny, protože například alternativa sklepa pro běžnou domácnost stojí méně než 1.500 korun měsíčně. Nemusíte si dělat starosti ani se sháněním krabic nebo stěhováním. Součástí služby je prodej obalového materiálu a zajištění stěhování prostřednictvím partnerských stěhovacích firem.

Více najdete na www.cityselfstorage.cz