Do našeho výzkumu se zapojilo celkem 1037 čtenářek a 63 % uvedlo, že začátek roku je impulzem pro změnu a pro nové plány a předsevzetí! Zajímá nás nyní, jak jste na tom, jak se vám tyto změny daří plnit, pokud tedy se jedná o změny, které startují hned na začátku roku.
5c41ae2a67d1bobrazek.png
Musím přiznat, že výsledky průzkumu nás mile překvapily, na prvních příčkách vedou přání, která se týkají zdraví a zdravého životního stylu. Nejvíce žen, které vyplnily náš online dotazník, si přeje zhubnout nechtěné kilogramy. Ano, hubnutí a jeho start je velmi vyhledávaným novoročním a lednovým tématem. Z výzkumu vyplývá, že toto předsevzetí si dalo celých 51 % z celé skupiny odpovídajících žen!

Dalším tématem, které vás zajímá a které je vám blízké a chcete s ním něco dělat je: „Více se hýbat“. Toto přání označila také skoro polovina, tedy 46,5 %. Jíst lépe a zdravěji má v plánu skupina 42 % žen a předsevzetí celkově „Žít zdravěji“ si přeje od nového roku 40 % čtenářek. Se zdravým životním stylem se pojí i plán s řešením závislosti na kouření, tento plán chce zrealizovat 32 % účastnic výzkumu.

Předsevzetí, která vás zajímají a chcete je realizovat je ale více, také řešíte to, jak se naučit říkat NE – to chce zlepšit v letošním roce 29 % čtenářek a mít více času na sebe a své blízké chce 32 % účastnic výzkumu. Změnit práci nebo najít novou lásku má v plánu 12 % čtenářek a více se vzdělávat a naučit se cizí jazyky si přeje 13,5 % žen. Jedna šestina, tedy 16 % dotázaných také přiznává, že chce více pomáhat ostatním.

Co dalšího si ještě do nového roku přejí změnit naše čtenářky?
Je toho hodně, co jste nám napsaly do záložky s textem – například mít miminko, přestat se bát lidí, změnit nebo najít bydlení, být šťastná, začít číst knížky, žít více „ekologicky“, třídit plasty a odpad, pochopit sama sebe, dávat více dětem, nestresovat se, mít více sexu, opravit střechu, naučit se hrát na různé hudební nástroje, neřešit kraviny, trávit méně času na internetu, víc namáhat mozek, přestat zvyšovat hlas na děti, nikdy o sobě nepochybovat, dbát o sebe víc, vycházet lépe s dětmi, dát více energie do vztahu a povznést manželství, koupit dům, pochopit časy v angličtině… Je toho opravdu hodně, co máte v plánu! My jsme rádi, že na tato témata můžeme reagovat formou různých článků!

Jak si myslíte, že se vaše plány splní? To je otázka, nad kterou se zamýšlelo 1032 čtenářek. Naprostá většina, 95 % si myslí, že udělá vše proto, aby se jejich předsevzetí, sny, plány, přání, splnily. Také naprostá většina, 78 % čtenářek, která odpovídala v průzkumu, se těší, co jim letošní rok přinese. Zda se to povede? 62 %, tedy dvě třetiny se nechají překvapit a 33 % si myslí, že jim letošní rok přinese dobré změny.

Věci mají tendenci dopadat dobře
My si v redakci myslíme, že pozitivně naladěná mysl dokáže divy a držíme všem palce, aby se jejich plány splnily. Budeme citovat Mgr. Petru Petrlíkovou, naši spřátelenou terapeutku, která říká, že „Věci mají tendenci dopadat dobře“. Tak vám přejeme, aby ty vaše plány také tak dopadly. A pokud ne, je to impuls k novým směrům, které na vás čekají.

Jak jste tedy na tom teď, tři týdny v lednu? Již jste s plánovanými změnami začaly? Jak to máme my v redakci? To se dozvíte v dalším článku. Protože i my máme hlavu plnou plánů, co chceme v letošním roce změnit nebo zlepšit.

Reklama