Nemusí to být vždycky jenom vaše chyba. Špatně upravený svah, vyčuhující kameny nebo tráva, zmrzlý sníh… Prostě zranění na horách nelze nikdy vyloučit. Ležet někde na svahu s poraněnou nebo zlomenou nohou, to není zrovna velká zábava. Na druhou stranu záchranáři z Horské služby bývají většinou dost pěkní horalové. Sice takové seznámení probíhá obvykle za dost drastických (pro vás) podmínek, ale pocit, že vám krásní chlapi zachraňují bezmála život je úžasný.

Největší zradou pro lyžaře je poslední odpolední jízda, kdy se už zavírají vleky, ale vy si to chcete ještě naposled užít. Je už špatně vidět a hlásí se únava po prolyžovaném dni. Však také chirurgové na horách mají nejvíc práce po páté hodině. Prý můžou celý den spát a chodit do práce až se setmí.

Jízda od vleku k bufetu na grog a pak hned zase na svah vás posílí. Pokud si ale dáte grog po každém sjezdu a za den jich urazíte pěkných pár, rozevlátá jízda dolů si koleduje o nějaký ten držkopád. Proto raději grogujte až večer - s krásnými horaly z Horské služby :-)

Třetí den zimního sportování odpočívejte. Zejména, když jste před tím nestáli delší dobu na lyžích. Namožené svaly nejsou tak pružné a pěkně bolí. Nadměrně unavené končetiny se snadno vykloubí, pohmoždí nebo zlomí.

Doufám, že jsme vás neodradili od horských radovánek. Každopádně vezměte lyže, sáňky, pekáče, snowboardy a všechno, co jezdí, a užívejte si na sněhu. Jen se vyhýbejte nevhodně stojícím stromům, pomalejším lyžařům, kadibudkám a potokům. Když už do někoho vrazíte, tak do nějakého pěkného lyžaře, kterého na místě sbalíte!