Do našeho výzkumu se zapojilo 866 žen, děkujeme za vaše odpovědi.

Jak jste tedy na tom? Jen 33 % z dotázaných odpověděla, že jim jejich závislost vadí, 42 % připouští, že někdy ano a 25 % uvedlo, že jim jejich závislost nevadí vůbec. Což potvrzuje naši domněnku, že jsou i milé závislosti, které nám činí radost a vůbec nám nevadí.
5bcf06e8878afobrazek.png
Pokud to budeme brát podle žebříčku, co dotázané čtenářky vypověděly, pak jednoznačně kraluje vše, co se pojí s jídlem. Na sladkostech je závislá skupina blížící se polovině dotázaných, 41 %, čokoládu miluje a je na ni závislých 34 % a na jídle jako takovém 30 %. Slastné chuťové buňky nás mají ve své moci.
Další na řadě je mobilní telefon, což označila čtvrtina dotázaných, 25 %.

Hned za mobilní láskou je obliba v oblaku dýmu kouření, kterou označilo 22 % čtenářek.

Těsně za kouřením jsou sociální sítě a nákupy. Znáte ten pocit, když si koupíte něco, co vám udělá radost? Tak k tomu se přiznává 19 % žen a k závislosti na sociálních sítích 21,5 % - Facebook, Instagram, messenger, to jsou sítě, které nás spolehlivě přitáhnou a nechtějí pustit ze svých spárů.
Je zde ale také skupina čtenářek, která je závislá na cestování (11,5 %), skupina milující svou samostatnost (9,5 %) a bez hubnutí nemůže být 8 % z dotázaných.

Dále jsou tu i takové závislosti jako peníze, které miluje 7,5 % žen, závislost na mužích přiznává 3,5 % z dotázaných a svůj titul a vzdělání si užívá 2,5 % čtenářek. Pak jsou tu prostopášné závislosti jako je závislost na večírcích (2 %), bez autoerotiky nemůže být 1,5 % a lehké drogy označilo 1 % z dotázaných čtenářek.

Své závislosti se rozhodně nechce zbavit celých 45 %, naopak 35 % by se jí zbavit chtělo.

 Kouření
Skupina žen kuřaček uvedla, že 25 % závislost nevadí, protože jim kouření chutná. Těch, kterým kouření vadí, ale nechtějí přestat je 14,5 % a více jak polovina, 58 % uvedla, že jim kouření vadí, ale nemohou přestat. Malá skupinka, 5,5 % uvedla možnost „Mám závislost na kouření, ale řeším ji elektronickou cigaretou nebo nahřívačem tabáku a je to pro mne méně rizikové řešení“.

Nákupy
Nákupy miluje 37 % z dotázaných a občas je miluje skoro polovina skupiny, 48 %. Možnost ne, nákupy nemiluji, označilo jen 16 % žen z našeho dotazníku. To, jestli se vyplaví slastné pocity, když si koupí něco hezkého, zažívá 43 % z dotázaných, někdy to zažije 45 % z dotázaných a tyto stavy se nedostavují u 12 % žen, co odpovídaly na náš výzkum.

Muži a sex
Zajímavé výsledky přinesla otázka „Máte závislost na mužích? Pokud ano, jak se projevuje?“ Drtivá většina žen, 73 % uvedlo, že nemá závislost na mužích, stačí jim jeden, se kterým jsou. Více jak pětina z dotázaných, 22 % ale již uvádí, že mají sice partnera, ale rády se kochají pohledem na jiné, hezké muže. Jen 5 % uvedlo, že jim stačí virtuální představy – stačí jim muže sledovat a představovat si, jak se s nimi objímají. Stejný počet žen uvádí, že miluje mužskou vůni. Nutně potřebuje obdiv mužů 4,5 % z dotázaných a akčně vyhledává možnosti seznámení 4 % žen, co vyplnily dotazníky.

Jak často chcete sex?
Jak často chcete mít sex? Skupina 71 % uvedla, že je spokojená s tím, jak často má sex. Oproti tomu 29 % žen s četností sexu spokojena není. A jak často by naše čtenářky chtěly mít sex? Skupina se rozdělila do 4 skoro stejných skupin, výsledek by se dal shrnout větou: Několikrát týdně. 1 x za týden 18 %, 2x týdně 17 %, 3x týdně 18 % a 4x týdně 12 % a více jak 5x týdně 9 %. Další možnosti byly ještě méně, případně 1x za měsíc, což označily jednotky %.

Štíhlost a postava
Velkým tématem je spokojenost se svou postavou a posedlostí ji řešit. To, že je spokojená se svou postavou uvedlo pouze 26 % žen. Skupina 24 % uvedla, že si myslí, že je tlustá a chce být štíhlejší. Aspoň 3 kg chce zhubnout 17 % žen, 5 kg by nejraději shodilo 37 % žen a 8,5 % uvádí, že neustále drží diety a není spokojeno se svou váhou dlouhodobě.

Děkujeme vám za vaše odpovědi, jsou pro nás inspirací pro články, které publikujeme. Abyste věděly, že v tom nejste samy, i my z redakce jsme se vyzpovídaly ze svých milých i nemilých hříchů, které máme rády nebo se jich neumíme zbavit. Náš článek si můžete přečíst na této stránce

Na čem jsme závislé u nás v redakci? Napsaly jsme vám o tom ZDE.

Další články:

Reklama