Určitě si pamatujete na to, jak jste své děti učili psát nebo je to právě teď pro vás doba aktuální – vaše dítě jde do školy a vy už nabíráte energii k tomu, jak ho vše budete muset naučit. Také možná jste maminky, které své dítě teprve povedou k zápisu a začátky psaní na vás s vaším dítětem teprve čekají.

centropen

K dobrému startu a radosti dětí z této činnosti přispěje i volba vhodných psacích a kreslicích potřeb. Současný trh nabízí pestrou škálu: k uvolnění ruky a zmenšení tlaku přispěje malba plochým štětcem, kreslení fixy, voskovkami atd. Na začátku školní docházky používají děti tužky, ale také zmíněné voskovky či fixy, které volíme z důvodu měkčího hrotu, než má pastelka, ale i pro jejich barevnou škálu, která dítě motivuje a podporuje rovněž rozvoj fantazie. Zajímavé hry s barvou nabízejí například fixy DOUBLE Magic (CENTROPEN), které umožní dítěti „kouzlit“ s barvou a zároveň provádět uvolňovací cviky. Po přípravném období začínají psát žáci ve škole perem. Informace k tomu, jaký typ pera zvolit, získávají rodiče od učitele. Většina současných výrobků je již opatřena ergonomickou úchopovou zónou ve tvaru trojúhelníku, která navádí dítě na správné držení, ale bez nácviku ho nezajišťuje.

Zapojte se diskuse a vyhrajte dárek pro svého školáčka!

Protože začíná další školní rok, chceme mezi vámi rozproudit diskusi na téma psaní a začátky školy. S čím jste se potýkali? Jaké psací pomůcky se vám osvědčily? Co vám pomohlo? Setkali jste se s pomocí učitelů nebo nějakého odborníka? Jak to probíhalo? Máte nějaké zajímavé nebo vtipné příběhy? Napište nám o tom a získejte jeden ze tří dárkových balíčků s psacími potřebami, které nám věnovala česká firma CENTROPEN www.centropen.cz

Zajímavé informace, rady a videa s uvolňujícími cviky najdete na www.jak-spravne-psat.cz

Reklama