Máte malé dítě a jste nespokojení s vaší životní situací? Potom zítra od 21.40 hodin sledujte ČT1. Michaela Jílková rozpoutá debatu na téma Situace rodin s malými dětmi. Ve svém ostrém diskusním pořadu Máte slovo bude hostit ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase, poslankyni Annu Čurdovou, viceprezidenta Hospodářské komory ČR Zdeněka Somra, zakladatelku sítě mateřských center Rut Kolínskou a pochopitelně i ty, kterých se „Prorodinný balíček“ vlády nejvíc týká: rodiče malých dětí

V posledních letech je čím dál těžší umístit dítě v mateřské škole. Matky malých dětí navíc patří mezi skupiny občanů, které velmi obtížně shánějí zaměstnání. Pomohou opatření „Prorodinného balíčku“ ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase? Přiměje daňová úleva firmy, aby zakládaly vlastní miniškolky, nebo přispívaly svým zaměstnankyním na placené hlídání? A je dobrý nápad, aby si sousedky vzájemně hlídaly za úplatu děti? Jak mladým rodinám pomůže týden otcovské dovolené? A proč některé mladé páry zastávají názor, že mít dnes dítě je luxus?
To jsou některé z otázek, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 12. února na ČT1 od 21.40 hodin: Osudové omyly lékařů. Kolik stojí lidský život nebo jeho významné poškození? Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti, i ten, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz.

Zdroj: Ladislav Šticha, Tiskový mluvčí ČT
Foto: Archiv ČT

Důvěřujete Nečasovu „Prorodinnému balíčku“? Měla byste odvahu jít diskutovat do pořadu Máte slovo?

Reklama