Snídání je důležité. Většina dietologů a výživových poradců vám to dosvědčí. Cereálie jsou ideálním startem. Rychlá příprava, a jak jeto s chutí? Měly jsme v redakci možnost testovat snídaňové cereálie Nestlé Fitness. Jak naše testování dopadlo?

Fitness

Pět žen, pět pohledů. K vyzkoušení jsme měly tyto varianty:

  • Fitness Natural
  • Fitness s ovocem
  • Fitness čokoláda
  • Fitness jogurt

Jak naše testování dopadlo?

Klára Wimmerová

Snídaňové cereálie jsou u nás doma oblíbenou variantou snídaně, zvláště ve všední den, kdy není tolik času a zdrželo by nás třeba i jen namazání chleba. Nasypat něco chutného do misky a zalít mlékem, jogurtem nebo kefírem je přece jen rychlejší. Jenže právě na tom, co se zalije, hodně záleží.

Velmi rádi máme doma čokoládové zapékané mussli, které má ovšem hned několik nevýhod. Hlavně je v něm spousta cukru a svým složením připomíná spíše čokoládu než mussli, takže zdravé asi moc nebude – a výživné tak, aby energie vydržela déle než hodinu po snídani, také není. Proto jsem ráda testovala Nestlé Fitness, jejichž složení dobře koresponduje s pestrou a vyváženou stravou.

Z testovaných variant - Nestlé Fitness Natural (o 30 % méně cukru), Nestlé Fitness s ovocem, Nestlé Fitness čokoláda a Nestlé Fitness jogurt, mi nejvíce chutnala ta s přidanými čokoládovými lupínky. Na první ochutnání se mi zdálo, že je tam kousků s čokoládou málo, jenže to byly ještě moje chutě ovlivněné právě tou předchozí konzumací zapékaného mussli, ze kterého čokoláda přetéká. Po pár lžičkách jsem docenila i křupavé kousky bez čokolády. Jako druhou nejchutnější bych vybrala variantu s jogurtem, ta byla velmi osvěžující! Verze s ovocem mě trochu zklamala, protože kousků ovoce bylo v krabici velmi málo a byly navíc hodně vysušené. Ale možná jsem jen neměla štěstí na tu správnou porci. :) Nesté Natural bych doporučila všem, kteří opravdu přísně dbají na zdravý životní styl a hlídají si množství cukru obsažené ve všech potravinách, které konzumují.

Fitness

Celkově jsem byla se všemi variantami Nestlé Fitness spokojená a všem (nejen snídaňovým) mlsalkám, jako jsem já, doporučuji čokoládovou variantu.

Klára Křížová

Snídaňové cereálie snídám již několik let. Mám je ráda zejména v létě, když je můžu kombinovat s čerstvým ovocem, jako jsou maliny, jahody nebo borůvky. Protože sportuji, cereálie zařazuji do jídelníčku i jako svačinu, třeba s jogurtem. Uvítala jsem testování snídaňových cereálií Nestlé Fitness Natural, patří mezi mé oblíbené už delší dobu. Vyhovuje mi jejich konzistence a chuť. Z testovaných variant - Nestlé Fitness Natural (o 30 % méně cukru), Nestlé Fitness s ovocem, Nestlé Fitness čokoláda a Nestlé Fitness jogurt mi vlastně chutnaly úplně všechny. Nemám ráda přeslazené tyčinky či cereálie, tyto nové varianty mne tedy nadchly. Pokud bych si měla vybrat, které mi chutnaly nejvíce, tak bych vybrala variantu čokoláda a jogurt. Nejčastěji je míchám s bílým neochuceným jogurtem, a pokud mám, ještě přidám ovoce. Myslím, že je to super snídaně.

Kristina Pelikánová

Cereálie Nestlé Fitness mi chutnaly moc. Všechny varianty byly velmi dobré.

Julie Hájková

Lupínky Fitness pro mě nejsou žádnou novinkou. Čas od času si koupím ty klasické, Original. Mám na nich ráda, že nejsou přeslazené a zasytí. Ani je nemusím máčet do mléka či jogurtu, dávám si je i suché. Zkrátka je mám ve stolku v práci, a když mám hlad, zasytí mě. Tentokrát jsem vyzkoušela i další varianty lupínků a nezklamala mě ani jedna.

S čokoládou nebo s jogurtem jsem si zařadila do kategorie „Dám si něco dobrého“. Klasické lupínky zpestřují ty obalené. Jejich množství však není nijak přemrštěné, což mi vyhovuje.

Lupínky s ovocem jsou takový kompromis, když zrovna ráno nemám k dispozici čerstvé. Mám tak alespoň pocit, že jsem si ten den nějaké dopřála. A chuť lupínků oživí.

Lupínky se sníženým obsahem cukru jsem ochutnala poprvé a musím říct, že jsou super. Je na nich znát, že jsou méně sladké, ale i tak jsou chuťově velmi blízké těm originálním. Pokud si někdo hlídá příjem cukru, určitě jim přijde na chuť. Doslova a do písmene.

Markéta Škaldová

Nestlé Fitness lupínky pro mě osobně nebyly žádnou velkou novinkou, jelikož je samozřejmě znám a nejednou jsem je ochutnala. Nicméně jsem nevyzkoušela všechny varianty, které se nabízejí, proto jsem byla ráda, když se mi dostaly do ruky a já je mohla otestovat. Než začnu s recenzí, musím říct, že patřím mezi ty, kteří hodně cukrují, a mám ráda vše velmi sladké, což bohužel cereálie Nestlé Fitness nejsou. Nebylo to pro mě však velké zklamání, protože už název sám vypovídá, že se jedná o zdravou záležitost a ty jsou většinou bez cukru. Co mě však mrzelo, byl obsah čokoládových lupínků v Nestlé Fitness čokoláda, ten by se dal spočítat na prstech jedné ruky, velká škoda. To samé ve variantě s ovocem, kde poměr ovoce byl hodně slabý.

Nemůžu na tyto lupínky říct křivé slovo, pokud se dochutí medíkem chutnají naprosto skvěle :).

Nová receptura Nestlé FITNESS® – o 30 % méně cukru, stejně skvělá chuť.

Snídaňové cereálie Nestlé FITNESS® Natural vyrobené z celozrnné mouky přichází s novou recepturou, díky které obsahují o 30 % méně cukru při zachování stejné chuti. Cereálie Nestlé tak splňují celosvětový závazek zlepšovat výživové hodnoty svých výrobků, díky čemuž je správné snídání jednodušší, a to bez jakýchkoliv chuťových kompromisů.

Nastartujte svůj den s cereáliemi Nestlé FITNESS®, které vám k němu pomohou. Nové Nestlé FITNESS® Natural díky své vylepšené receptuře zredukovaly cukr na 11,8 gramů na 100 gramů cereálií a chutnají stále stejně skvěle! Cukry byly nahrazeny především navýšením obsahu celozrnné složky z 53 % na 57 % a rýžové mouky z 34.5 % na 36.9 %.

Kromě toho, že Nestlé FITNESS® Natural nyní obsahují svou nejlepší recepturu v historii, navíc ukrývajíi 5 vitamínů, minerální látky a jsou vyrobeny z celozrnné mouky. Právě celozrnná mouka má v sobě oproti bílé mouce všechny tři části obilného zrna, v nichž je ukryto tolik tělu prospěšné bohatství – vláknina, vitamín B, minerální látky a bílkoviny. Výrazně byl snížen cukr i u variant Nestlé FITNESS® s příchutí – a to Fitness s ovocem, Fitness čokoláda a Fitness jogurt.

Fitness

Více informací najdete na těchto stránkách:

Reklama