V úterý 23. 6. 2015 jsme zrealizovali krásnou akci. Formou soutěže jsme vybrali 15 čtenářek, které získaly účast na grilovací párty u nás v redakci na naší zahrádce. Grilování bylo spojeno s testováním masa a uzenin od hypermarketu Globus, takže jsme se mohli těšit na samé dobroty!

Grilování Globus

V pět odpoledne všechno propuklo. Sešly se výherkyně – naše čtenářky, redakce, fotograf a kameraman, aby vše bylo náležitě zdokumentováno. Počasí nám sice zpočátku moc nepřálo, ale když se přehnala malá dešťová přeháňka, mraky ustoupily sluníčku, a pak už bylo jen hezky.

Nepršelo, vonělo roztopené uhlí a zahradou se šířila neodolatelná vůně grilovaného masa a klobás.

Grilovací párty měla na povel naše redaktorka vaření a foodblogerka známého blogu Bohyně kuchyně, Elly Kolaříková. K masu a uzeninám připravila tři skvělé saláty, které spolu s výborným pečivem z Globusu tvořily přílohu ke grilovaným pochoutkám. Rozpálila dva krásné grily a grilování začalo.

Podívejte se na naše krátké video, jak se párty vydařila.

Co jsme grilovali a testovali? O chutná masíčka a klobásy se postaral partner naší akce – řeznictví Globus. Ochutnali jsme tři druhy klobás pro grilování, byly to: párty klobásy, telecí klobásy a hovězí klobásy. Pak následovaly steaky – krůtí prsa v pomerančové marinádě a vepřové krkovičky v máslové marinádě.

Grilování Globus

Každá z účastnic párty ochutnala všechny druhy z grilovaných pochoutek. Jak nám všem tyto produkty určené pro grilování chutnaly?

Elly Kolaříková, redaktorka Vaření a foodblogerka: Když kupuju sama pro sebe klobásy či špekáčky pro grilování, zajímám se o kvalitu a o složení a vybírám si kvalitní výrobky. Klobásy, které jsme grilovali, byly plné masa, chuťově super – všechny tři. Masa – obecně mám obavy z již připravených marinád, ve kterých je maso již namarinované. Tyto ale oceňuji. Pomerančová – opravdu pomeranče byly v chuti cítit a s krůtím to byla dobře zvolená kombinace, byla dobrá. Máslová marináda byla jemně pikantní, dodala šťavnaté krkovičce výtečnou chuť. Jediné, co bych udělala jinak – zvolila bych stejnoměrně nakrájené plátky masa.

Čtenářky byly všechny velmi spokojené. Každá ochutnala jak klobásy, tak steaky. Úspěch slavily všechny produkty. Po klobásách se jen zaprášilo, a pak se všichni těšili na steaky! Jak krůtí maso, tak krkovičky byly výtečné, krásně křupavé a propečené přímo z grilu. Všechny účastnice byly spokojené a nešetřily chválu na řeznictví z Globusu.

Prohlédněte si naši fotogalerii

Partnerem grilovací akce je hypermarket Globus, který ve svých řeznictvích nabízí vždy čerstvé a kvalitní maso a uzeniny.

Grilování Globus

Proč jít nakoupit maso a uzeniny pro grilování do hypermarketů Globus?

  • Opravdové řeznictví mají v každém hypermarketu, výrobky nepřeváží z místa na místo, proto jsou vždy opravdu čerstvé
  • Ve svých řeznictvích zpracovávají maso té nejvyšší kvality od ověřených dodavatelů
  • Nabízí široký výběr již připraveného masa na gril a to bez zbytečné chemie
  • Masa na gril připravují každý den z čerstvého masa přímo v zázemí hypermarketu. Díky již naloženým steakům, hotovým špízům či samotným kostkám na špízy ušetříte svůj čas při přípravě grilování
  • Všechny jejich uzeniny na grilování jsou vyráběné z čerstvého masa a plněné do přírodních střívek.
  • I při výrobě uzenin vychází z tradice českého uzenářství a pracují bez zbytečné chemie
  • V sortimentu pravidelně naleznete i méně tradiční masa, jako telecí a jehněčí, která se výborně hodí na grilování.
  • Školený personál svému řemeslu rozumí a poradí vám s výběrem.

Maso a uzeniny z řeznictví Globus – Vždy kvalitní a čerstvé

  • V zázemí každého hypermarketu Globus je řeznická a uzenářská dílna. Proto vám každý den nabízíme maso nejvyšší kvality i čerstvosti a zásadně v kuchyňské úpravě.
  • Při výrobě uzenin vycházíme z úspěšné tradice českého uzenářství, takže neobsahují žádné náhražky ani  zbytečné chemické přísady.  Na většině z nich si mohou pochutnat například i ti, co musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Více na www.globus.cz

Globus

Advertisement

Reklama